Nidos švyturys. Andriaus KUNDROTO nuotr.

Nidos švyturio pastatų kompleksui - naujos galimybės

Neringos savivaldybės taryba pritarė pasirašytai Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, Neringos savivaldybės ir Neringos muziejų bendradarbiavimo sutarčiai, kuria aptariamas bendradarbiavimas išsaugant bei populiarinant nacionalinės svarbos kultūros paveldo objektus - Nidos švyturio pastatų komplekso pastatus.

Galimybes bendradarbiavimui atveria Vyriausybės nutarimas Nidos švyturio pastatų komplekso pastatus, esančius Taikos g. 10A, išbraukti iš parduodamų objektų sąrašo. Šį pastatų kompleksą sudaro administracinis, gamybinis, du ūkiniai pastatai bei kiemo statiniai, tarp kurių ir garsusis Nidos šulinys. VĮ Turto banko generalinio direktoriaus įsakymu kompleksą sudarantys pastatai bus perduodami Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui.

„Šis Vyriausybės sprendimas visai Neringos bendruomenei svarbus įvykis. Šiandien jau esame ramūs, kad bus išsaugotas Nidos švyturio komplekso pastatų vientisumas, administraciniame pastate išliks švyturio veiklai svarbi valdymo įranga. Kompleksas ne tik bus prieinamas visuomenei, bet ir kurs naujas kultūrinio turizmo paslaugas, sudarys galimybes daugiau dėmesio skirti jūriniam paveldui“, - apie ateities planus kalba Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Neringos savivaldybė ir Neringos muziejai pasirašydami sutartį įsipareigojo bendradarbiauti saugant ir populiarinant Nidos švyturio pastatų komplekso pastatus, juose vykdant kultūros, švietimo, mokslo, meno ir edukacijos bei kitas nacionalines ir tarptautines viešąsias veiklas. Taip pat užtikrinant šio pastatų komplekso priežiūrą ir plėtojimą bei bendrais projektais didinant Neringos kurorto kultūros ir gamtos vertybių patrauklumą Lietuvos gyventojams ir užsienio turistams.

Bendradarbiavimo sutartis taip pat numato, kad Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui patikėjimo teise perėmus pastatus, šie laikinai valdyti bus perduodami Neringos muziejams. Tarp šios Neringos savivaldybės įstaigos ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus bus sudaroma panaudos sutartis.

Viename iš Nidos švyturio komplekso pastatų ketinama įkurti Šviesos ir (ar) inžinerijos muziejų, kuriame būtų eksponuojami su pajūrio tematika susiję dailės kūriniai, taip pat unikalios švyturių lempos, įvairių rūšių ir formų laivų lempos bei gatvių apšvietimui naudojami šviestuvai. Dalis ekspozicijų persikeltų ir į kiemelį bei specializuotą lauko skaityklą.

Kituose komplekso pastatuose planuojama įkurti menininkų dirbtuves, kūrybines laboratorijas ir edukacines erdves, kuriose būtų rodomos įvairios instaliacijos, meno kūriniai, vyktų integruotos pamokos moksleiviams, taip pat edukaciniai užsiėmimai, skirti muziejaus lankytojams. Menininkų dirbtuvėse būtų vykdomos vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų ugdymo programos, mokant juos gaminti suvenyrines vėtrunges, gintaro dirbinius, švyturius ir kitus simbolius. Numatytas veiklas kuruos Neringos savivaldybė, konsultuodamasi su Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus specialistais.

Finansavimo perimtų pastatų tvarkymui bei įveiklinimui įsipareigojo ieškoti Neringos savivaldybė ir Neringos muziejai.

Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie to, kad Nidos švyturio pastatų kompleksas būtų išbrauktas iš parduodamų objektų sąrašo.

„Prie šio pasiekimo prisidėjo gausus būrys žmonių - visuomenininkai, kultūros bendruomenė, valstybinės institucijos, Seimo nariai, o svarbiausia - neringiškiai, kurie parengė atvirą kreipimąsi, rinko parašus, surengė protesto akciją tam, kad Neringos ir Lietuvos kultūrai svarbūs objektai būtų išsaugoti ir prieinami visuomenei“, - primena meras D. Jasaitis.

Nidos švyturio pastatų kompleksas ne tik bus prieinamas visuomenei, bet ir kurs naujas kultūrinio turizmo paslaugas. Neringos savivaldybės nuotr.

Nidos švyturio pastatų kompleksas ne tik bus prieinamas visuomenei, bet ir kurs naujas kultūrinio turizmo paslaugas. Neringos savivaldybės nuotr.

***

Informacija TAU klausytojams

Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai kviečiami į Trečiojo amžiaus universiteto diplomų teikimo ir naujųjų mokslo metų šventę, kuri vyks rugsėjo 5 d. 13 val. Nidos bažnyčioje adresu: Taikos g. 17, Nida. Šventinėje programoje - aktorė, dainininkė Neringa Nekrašiūtė. Daugiau informacijos: Neringos socialinių paslaugų centras, tel. +370 698 56 209.

***

Socialinė parama ir nemokamas maitinimas mokiniams

Informuojame, kad priimami prašymai dėl socialinės paramos mokiniams, t. y. paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo 2023-2024 mokslo metams.Moksleivių tėvai, bendrai gyvenantys asmenys arba patys pilnamečiai moksleiviai gali teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams.

Visi priešmokyklinukai, pirmokai ir antrokai turi teisę į nemokamus pietus mokykloje nevertinant šeimos pajamų. Dėl nemokamų pietų priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams teikti prašymų nereikia.

Svarbu! Jeigu priešmokyklinukus, pirmokus ir antrokus auginantys asmenys nori, kad vaikui būtų skirta parama mokinio reikmenims įsigyti, turi teikti prašymą, o skiriant paramą yra vertinamos mokinio šeimos pajamos.

Nemokami pietūs (mokiniams nuo 3 klasės), parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriami, jeigu mokinio šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra:

• 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (235,50 Eur);

• 2 VRP dydžiai (314 Eur), patikrinus gyvenimo sąlygas ir esant buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą surašiusio asmens rekomendacijai skirti paramą šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ar daugiau vaikų, kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus;

• 2,5 VRP dydžio (392,50 Eur) įvertinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens buities ir gyvenimo sąlygas, Neringos savivaldybės tarybos sprendimu sudarytos Paramos teikimo išimties tvarka komisijos siūlymu gali būti skiriamas nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti išimties atvejais: ligos; nelaimingo atsitikimo; netekus maitintojo; kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus); kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų; kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus; kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką.

Į vidutines pajamas neįskaitomi vaiko pinigai, dalis su darbo santykiais susijusių pajamų, dalis nedarbo socialinio draudimo išmokos (priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir šeimos sudėties - nuo 20 iki 40 proc.).

Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus.

Mokinio reikmenims įsigyti yra skiriama 98 Eur dydžio suma vienam mokiniui per kalendorinius metus. Prašymai dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti priimami iki š. m. spalio 5 d., pateikus prašymus vėliau, ši parama neskiriama.

Neringos savivaldybės gyventojai prašymus dėl socialinės paramos mokiniams gali teikti elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt arba Neringos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje (Taikos g. 2, Neringa, I a. 8 kab.) pagal išankstinę registraciją, tel. nr. 8 659 28007.

***

Prasideda pleneras "Nidos ekspresija 2023"

Tarptautinis renginys „Nidos ekspresija 2023“ draugystės tiltus tiesia tarp Nepalo, Sakartvelo, Ukrainos, Lenkijos, Vokietijos, Danijos ir Lietuvos tapytojų.

Rugsėjo 5 d. 16 val. Nidos bendruomenės namuose iškilmingas plenero atidarymas ir plenero dalyvių paroda. Rugsėjo 7 d. 16 val. Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centre menininkų asociacijos TILTAS kolekcijos paroda iš Nidos ekspresijos plenero fondų. Naujo katalogo „Nida dailėje“ pristatymas ir koncertas. Rugsėjo 14 d. 16 val. Nidos bendruomenės namuose plenero uždarymas. Naujausių tapybos ir grafikos kūrinių paroda. Neringos savivaldybės premijų įteikimas ir LDS padėkų ir dovanų įteikimas plenero dalyviams.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder