Gabrielius Landsbergis

Nuo gruodžio 28 d. klius visiems: valdantieji nusprendė botagėliu pašventinti ir „tikinčius mokslu“

(14)

Lietuvą administruojantys asmenys negali be staigmenų. Ne išimtis ir šventinis laikotarpis. Šia šeimų šventės proga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nusprendė pradžiuginti pasiskiepijusius dviem dozėm ir bent trumpam laikotarpiui juos paversti „antivakseriais".

Nuo šių metų gruodžio 28 dienos, gyventojams, pasiskiepijusiems pagal pilną vakcinacijos planą (2 vakcinos, išimtis tik „Jansen" - 1 badalas) prieš daugiau nei 7 mėnesius, vadinamasis „Galimybių pasas" (liaudyje vadinamas Pišpasiu) arba jam alternatyvūs dokumentai nebegalios.

Tai yra, gavę dvi vakcinos dozes anksčiau negu gegužės 28 dieną, taps taip vadinamais „antivakseriais". Šias naujienas SAM pranešė gruodžio 22 dieną savo tinklapyje, tad nesusipratėliai turėjo net visas šešias dienas skubėti priimti trečiosios dozės (šiandien jau 5, laikas tiksi...).

Šių metų gruodžio 21 dienos duomenimis Lietuvos vakcinacijos reitingas buvo toks:

Skiepyti pirma doze: 1 905 751 asmuo - 68,2% populiacijos.
Skiepyti antra doze: 1 819 349 asmenys - 65,1% populiacijos.
Skiepyti trečiąja doze (arba vadinamąją „sustiprinamąją" (booster)): 545 936 asmenys - 19,5% populiacijos.

Paprastai tariant, nors SAM to neakcentuoja, yra keičiama pilnai paskiepyto asmens sąvoka.

Tačiau net jeigu žmonės ir nuspręs suskubti iki gruodžio 28 dienos priimti tą trečią vakciną, jiems gali būti sunku tai padaryti. Paklausėme, kokia situacija būtų Kaune, jei nuspręstumėme pasiskiepyti ta trečia doze.

Gruodžio 24, 25 ir 26 dienomis vakcinavimo centrai nedirbs, o 30 ir 31 dienomis - tik iki 16:00 valandos. Tad sunerimusiems ir bijantiems tapti „antivakseriais" bus papildomų streso dienų bei valandų. Tačiau yra ir džiugi žinia. Pasirodo, vadinamasis „Galimybių pasas" įsigalios KAIP MAT po trečio, „sustiprinamo", dūrio. Nereikia laukti 14 dienų. Tik bakst ir jau vėl sveikas, saugus ir tinkamas gauti „pasą".

Įdomi interpretacija, nes kai skaičiuoja mirusius nuo kovido, tai į nepaskiepytų arba dalinai skiepytų kategoriją patenka ir asmenys, kuriems po antro skiepo gavimo nepraėjo 14 dienų. O čia trečiasis taip įdomiai traktuojamas. Na, pagyvensim - pamatysim, ar ir mirusius panašiai vertins, ar vėl savaip interpretuos.

Taip pat nuo gruodžio 28 dienos pradės veikti ir vadinamieji „Galimybių pasai" vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių. Nors „basos mamos" sugebėjo įsiprašyti vizito pas Prezidentą, bet panašu, jog kažkokių veiksmų nematyti. Prezidentas vis dar svarsto.

Na, o vaikai nuo 12 metų turi pasiskiepyti, persirgti arba testuotis, jog būtų laikomi saugiais. Testai mokiniams kol kas dar nemokami.

Džiugi žinia, jog kol kas vaikams iki 18 metų „sustiprinamosios" vakcinos nereikia. Tačiau matant bendrą tendenciją daug vilčių nereikia turėti.

Beje, dirbantiesiems irgi aktualu, nes jeigu pasiskiepijote dviem vakcinom anksčiau nei prieš 7 mėnesius ir nesuskubsite priimti trečiosios, tai turėsite testuotis, kad galėtumėte dirbti. Iš savo kišenės. Šis sprendimas įsigaliojo dar šių metų gruodžio 1 dieną.

Apibendrinant visas šias naujienas matome, jog revakcinacija yra skubinama, pasitelkiant gan grubius bei skubotus sprendimus. Kad žmogeliai gautų „spyrį į užpakalį" ir pagreitintu tempu lėktų atkišti petį trečiai adatai. Taip sakant - „botago" metodas, o po jo - apgleizotas meduolis - vadinamasis „Galimybių pasas".

Šiame etape net ir paklusnūs valdžiai asmenys turėtų suprasti, kad šaika negerbia ne tik vadinamų „antivakserių", bet ir „provakserių". Tad gal laikas šioms, dirbtinai sukurtoms grupėms, išmokti susitarti?

Organizatorių nuotr.

Gabrielius Landsbergis. Irmanto SIDAREVIČIAUS nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder