Nuo pirmadienio pradinukai grįžta į mokyklas 45 savivaldybėse (1)

Nuo pirmadienio į 45 savivaldybių mokyklas sugrįžta pradinukai. Praėjusią savaitę Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė, kad savivaldybės, kuriose per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų naujų koronaviruso susirgimų rodiklis yra mažesnis nei 200, gali atnaujinti mišrų pradinukų ugdymą.

Vertindama mokytojų vakcinacijos situaciją savivaldybėse, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė tvirtino, kad situacija savivaldybėse yra labai skirtinga.

„Yra savivaldybių, kuriose paskiepyti jau visi to norėję pradinių klasių mokytojai, yra savivaldybių, kuriose paskiepyta vos ketvirtadalis mokytojų“, – per susitikimą su savivaldybių merais sakė ministrė.

Ji taip pat ragino mokyklų bendruomenes dėvėti apsaugines veido kaukes.

„Pradinukams yra sunku su kaukėmis, ir tai nėra privaloma, bet visgi raginčiau visus, kam įmanoma, naudotis kaukėmis“, – sakė ji.

J. Šiugždinienė akcentavo, kad testavimas taip pat nėra privalomas – tai savanoriškas mokytojų apsisprendimas. Tačiau ji paskatino pedagogus COVID–19 testus atlikti profilaktiškai.

Mišrų ugdymą atnaujinusios pradinio ugdymo įstaigos turi užtikrinti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus dviejų metrų atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Sąlygas, kuriomis pradinukams bus leidžiama grįžti į mokyklas, parengė Sveikatos apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Taip pat atsižvelgiant į artėjančius egzaminus pritarta, kad visoje Lietuvoje būtų leidžiama organizuoti konsultacijas kontaktiniu būdu, kai konsultacijoje dalyvauja ne daugiau nei 5 abiturientai.

Leidžiami neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai ir užtikrinamas 30 kv. m paslaugos teikimo plotas vienam vaikui.

45 savivaldybėse taip pat nuo kovo 22 d. galima fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekų ir archyvų skaityklose ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis.

Išskirtose savivaldybėse nuspręsta leisti neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimus uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 asmenys ir užtikrinamas 30 kv. m paslaugos teikimo plotas vienam asmeniui.

Ugdymą mišriu būdu atnaujina Lazdijų rajono, Birštono, Skuodo rajono, Pagėgių, Šiaulių rajono, Palangos miesto, Mažeikių rajono, Kelmės rajono, Plungės rajono, Kaišiadorių rajono, Anykščių rajono, Radviliškio rajono, Akmenės rajono, Ukmergės rajono, Jurbarko rajono, Druskininkų, Tauragės rajono, Rietavo, Šilalės rajono, Jonavos rajono, Pakruojo rajono, Vilkaviškio rajono, Pasvalio rajono, Kretingos rajono, Joniškio rajono, Molėtų rajono, Alytaus rajono, Ignalinos miesto, Raseinių rajono, Elektrėnų, Kazlų Rūdos, Kėdainių rajono, Šilutės rajono, Prienų rajono, Šiaulių miesto, Alytaus miesto, Kalvarijos, Šakių rajono, Kauno miesto, Kauno rajono, Klaipėdos rajono, Rokiškio rajono, Zarasų rajono, Biržų rajono, Telšių rajono savivaldybės.

Raktažodžiai
Puiku.
Vakaru, 2021-03-22 10:15
Sidebar placeholder