„Orkestro vasara 2021“ kviečia vasaros vakarus praleisti kartu (1)

Palangai minint prijungimo prie Lietuvos šimtmetį, Palangos orkestras ragina šią gražią sukaktį švęsti visą vasarą vyksiančiuose „Orkestro vasaros“ koncertuose Palangos Birutės parko rotondoje. Klausytojai tradiciškai bus laukiami kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį 18.30 val.

Šiemet Palangos orkestras paruošė tris programas. Ketvirtadieniais į Birutės parką užsukusius palangiškius ir miesto svečius pasitiks pastarojo šimtmečio kurortinės pučiamųjų muzikos kaleidoskopas - programa „Kurorto muzika: nuo grafų Tiškevičių iki dabar“.

„Mes visada, kiek įmanoma, stengiamės keisti turinį, ir šiais metais esame pasiruošę tą daryti. Pakeitėme pačių programų turinį, kūrinius. Iš tiesų, šių dienų aktualijos, turiu galvoje pandemiją, pasikeitusias darbo sąlygas, sumažėjusį viešų pasirodymų skaičių, leido daugiau susikoncentruoti į turinį ir mes gana reikšmingai šiais metais jį atnaujinome“, - pasakojo VšĮ Palangos orkestro direktorius Vygantas Rekašius.

Penktadieniais Palangos orkestras atiduos duoklę lietuviškajam repertuarui.

„Programoje “Palanga+Lietuva=100„ skambės Eduardo Balsio, Rimanto Giedraičio, Tito Petrikio kūriniai bei konkurso “MCC Palanga 2020„ metu specialiai Palangos sugrąžinimo Lietuvai šimtmečiui sukurtos jaunosios kartos lietuvių kūrėjų kompozicijos“, - sakė V. Rekašius.

Šeštadieniais Palangos orkestras kvies atsipalaiduoti ir pasimėgauti populiariosios muzikos programa - „Palangos orkestras lengvai“.

„Trečia programa vadinasi “Palangos orkestras lengvai„. Ji skirta klausytojams, kurie mėgsta gerai atpažįstamus populiarios muzikos kūrinius, aranžuotes, pritaikytas būtent orkestrams. Tad šeštadieniais skambės lengvo pobūdžio populiarios muzikos kūriniai, bus galima išgirsti šiek tiek lengvo tradicinio džiazo elementų. Kūrinių įvairovė pakankamai plati - nuo retro iki lietuviškų šių dienų ir populiariosios muzikos kūrinių“, - apie atnaujintą programą pasakojo V. Rekašius.

Iš viso šią vasarą numatyti 36 „Orkestro vasaros“ koncertai, kuriems įvykti sutrukdyti gali tik dangaus išdaigos - lyjant pasirodymai nevyks.

„Orkestro vasaros“ koncertų ciklu Palangos orkestras tęsia jau antrą šimtmetį gyvuojančią orkestrinės pučiamųjų muzikos koncertų Palangos kurorte tradiciją, savo amžiumi gerokai lenkiančią ir patį Palangos orkestrą, ir Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį: remiantis šaltiniais, kurorte orkestrai nemokamai poilsiautojams muzikuoja nuo XIX a. devintojo dešimtmečio, nors tikėtina, jog grafas Juozapas Tiškevičius orkestrą samdydavo ir dar anksčiau.

„Orkestro vasaros“ koncertų ciklą Birutės parke Palangos orkestras nepertraukiamai rengia jau daugiau nei dvidešimt metų, tad nenuostabu, jog orkestras turi ir nuolatinių klausytojų.

„Mes, be abejonės, turime nuolatinius klausytojus, kuriuos atpažįstame, bendraujame su jais, ir jau prieš mėnesį sulaukėme klausimų, kaip viskas bus dėl pandemijos. O labiausiai mus jaudina tai, kad mes turime kartas, kurios lankosi “Orkestro vasaros" koncertuose.

Ateina vyresnio amžiaus žmonės, atsiveda anūkus ir pasako, jog kai buvo tokio amžiaus kaip jie, tai irgi čia ateidavo ir klausydavosi orkestro.

Tokie dalykai labiausiai džiugina ir jaudina, be abejo, ir priverčia susimąstyti apie šio darbo gilią prasmę", - kalbėjo Palangos orkestro vadovas.

Daugiau informacijos apie „Orkestro vasaros“ koncertus ir išsamią programą galima rasti Palangos orkestro „Facebook“ paskyroje.

Kurortinės muzikos. Valsų, maršų, fokstrotu.
Daugiau, 2021-06-11 21:20
Sidebar placeholder