Oro uoste Minske įkalinti lietuviai pasakoja, kas ten dedasi: salėje nuolat stebi kariai, išeiti negalima

(2)

Sekmadienį iš Atėnų į Vilnių skridęs keleivinis lėktuvas su 171 keleiviais buvo priverstinai nutupdytas Minske. Tarp keleivių yra net 94 žmonės iš Lietuvos. Keletas ten esančių lietuvių susisiekė su naujienų portalu lrytas.lt ir papasakojo, kas šiuo metu vyksta oro uoste Minske.
 

Šiuo lėktuvu skrido vienas iš Baltarusijos opozicijos atstovų, kuris buvo sulaikytas vos nusileidus Minske.

Keleiviai nežinioje: po griežtos patikros – jokių žinių apie skrydį namo.

Apie situaciją portalui lrytas.lt pranešė skaitytojas, kurio žmona ir vaikai keliauja šiuo lėktuvu. Šaltinis redakcijai pranešė, kad keleiviai laipinami iš lėktuvo, jų daiktai čia pat apuostomi šunų, aplimk stovi kareiviai su liemenėmis ir šalmais, lėktuvo varikliai neišjungti.

Su redakcija susisiekęs vyras papasakojo, ką matė jo šeimos narys, esantis lėktuve. „Praėjus pusantros valandos po nusileidimo keleiviai išgirdo standartinį pranešimą, buvo atsiprašyta už nepatogumus. Ilgą laiką teko sėdėti savo vietose, platesnės informacijos jie negavo“, – portalui lrytas.lt pasakojo vyras, kurio žmona ir dukra yra Minsko oro uoste.

Išlipus iš lėktuvo, žmonės aplinkui matė daug vaikščiojančių bei juos stebinčių pareigūnų. Kitas keleivis spėjo, kad tai galėjo būti pasienio kariuomenė arba kitos specialiosios pajėgos. Keleivius apuostė tarnybiniai šunys, kai kurių keleivių kuprinės buvo pilnai iškraustytos.

Šiuo metu keleiviai laukia uždaroje patalpoje, kurios langus ir duris iš išorės saugo kariai. Patalpoje yra sovietinio stiliaus kavinė ir galima naudotis tualetu, tačiau palikti patalpos negalima.

16:15 val jie gavo žinutes, kad 16:30 val bus skrydis, bet kol kas niekas nesodina į lėktuvą. Kada pagaliau bus galima grįžti į Lietuvą nėra aišku.

Kanalas NEXTA sekmadienį pranešė, kad jo buvęs redaktorius, opozicijos aktyvistas Ramanas Pratasevičius buvo sulaikytas Minsko oro uoste neplanuotai nutūpus į Lietuvą skridusiam jo lėktuvui.

Informaciją patvirtino Baltarusijos žurnalistų asociacija (BAŽ).

Aiškinosi, kodėl nukreipė skrydį

Baltarusijos sostinėje Minske sekmadienį dėl konflikto tarp keleivių ir įgulos nutūpė Vilniuje turėjęs nusileisti „Ryanair“ kompanijos keleivinis lėktuvas iš Atėnų.

Lietuvos oro uostų komunikacijos projektų vadovė Lina Beišinė informavo BNS, kad lėktuvas pasuko į Minską dėl konflikto tarp keleivių ir įgulos narių, lėktuve buvo 120 keleivių.

Minsko oro uosto spaudos tarnyba naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė, kad lėktuvas Minske turėjo leistis dėl pranešimo apie padėtą bombą, šiuo metu orlaivį tikrina išminuotojai.

Tuo metu Lietuvos oro uostų atstovė teigė, kad informacijos apie pranešimą dėl bombos kol kas neturima.

Laineris Vilniuje turėjo nusileisti 13 val., tačiau skrydžių stebėjimo platformoje „Flightradar“ matyti, kad lėktuvas jau buvo priartėjęs prie Lietuvos sienos ir staiga pasuko į Baltarusijos sostinę.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder