Pagėgių krašte turistų laukia inovatyvios permainos

Liepos 31 d. Vilkyškiuose, Pagėgių savivaldybėje, iškilmingai atidarytas „Istorijos inkubatorius“.

Atidarymo metu vietos gyventojus ir svečius stebino aukštos meninės vertės renginiai: aktorės, režisierės Virginijos Kochanskytės, pianistės Ingos Maknavičienės, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solisto Mindaugo Rojaus pasirodymas, vargonų muzikos koncertas Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Simbolinės „Istorijos inkubatoriaus“ atidarymo juostos kirpimo ceremonijoje dalyvavo Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Komskis, VšĮ Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Ilona Meirė ir tarptautinio projekto Nr. LT-RU-1-031 „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Rytų ir Vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“ vadovė Ligita Kazlauskienė.

„Istorijos inkubatorius“ - kas tai? Tai Prūsijos karalystės laikus reprezentuojantis inovatyvus turistinis objektas, skirtas įvairaus amžiaus lankytojų grupėms.

Šiame objekte lankytojai ras 3D animuotus filmus „Kelionė į Tilžę“, istorinius edukacinius žaidimus, interaktyvią „Siauruko“ sieną, išmaniąsias parodas, transformuojamas užsiėmimų erdves, kūrybinių dirbtuvių sales, raganų ekspoziciją ir daug kitų veiklų.

Pagrindinis projekto Nr. LT-RU-1-031, finansuojamo 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis, tikslas buvo sukurti tarptautinį turistinį maršrutą „Karalienės Luizės žiedas“, kuris jungtų Vakarų Lietuvą ir Kaliningrado sritį.Todėl šio turistinio maršruto rinkodaros simboliu tapo Prūsijos karalienė Luizė.

VšĮ Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras kartu su partneriu - Sovetsko miesto savivaldybės administracija nuo 2019 rugpjūčio 10 d. pradėjo įgyvendinti šį projektą, kurio bendra vertė siekia 698 867,00 eurus, iš kurių 628 980,30 euro - Europos Sąjungos lėšos.

Projektinės veiklos buvo vykdomos ne tik Pagėgių savivaldybėje, bet ir Sovetske. Sovetsko miesto savivaldybės administracija nusprendė projekto metu sutvarkyti ir turistų poreikiams pritaikyti Jokūbynės parką, kuris kadaise puošė istorinį Tilžės miestą ir žadino lietuvininkų sąmoningumą.

Nuo šiol turistai šiame parke ras Žaliąjį teatrą - amfiteatrą, skirtą masiniams kultūriniams renginiams organizuoti. Pagėgių savivaldybėje, be naujai įrengto „Istorijos inkubatorius“ Vilkyškiuose, įgyvendinant projektą buvo atnaujinta viešoji vandens infrastruktūra Bitėnuose ir prie Rambyno kalno, sukurta 10 projekto veiklas pristatančių vaizdo klipų, įsigyti virtualios realybės akiniai, transliuoti radijo žaidimai, organizuota daug kitų minkštųjų veiklų.

Maloniai kviečiame atvykti į Pagėgių kraštą ir apsilankyti „Istorijos inkubatoriuje“.

Ši informacija buvo parengta naudojant Europos Sąjungos paramą. Už šios informacijos turinį atsako tik VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį. ES nėra atsakinga už pateiktą informaciją.

Sidebar placeholder