Palanga ošia: pajūris nugultas, atgaiva – vandeny (1)

Šį savaitgalį Palangoje tikra apgultis – gatvės sausakimšos automobilių, o pajūryje ankšta. Kaip ir visoje Lietuvoje, kurorte vyrauja vasariška kaitra, tad geriausia atgaiva – vandeny, kuris jau neblogai sušilęs. Suktis tenka šaltų gėrimų ir ledų pardavėjams.

„Dar „neiškepėm“, pilam vandenį ant savęs. Budime ir vandeny, ir ant smėlio. Tikras anšlagas, šiandien tikrai daug žmonių. Kol kas viskas gerai, susitvarkome. Yra pavartojančių alkoholį, tai prašome palikti paplūdimį. Daug vaikų pasiklydusių, jau suskaičiavome 14, maždaug 5-7 metų. Vaikai neradę tėvų eina palei jūrą ir verkia, bet viskas gerai baigiasi“, – 15min sakė Palangos gelbėtojų tarnybos vadas Jonas Pirožnikas.

Šį savaitgalį dirba 45 gelbėtojai.

Popietę, apie 16 val. pajūryje, anot pašnekovo, termometrai rodė 29 laipsnius šilumos. Vandens temperatūra siekia 17 laipsnių. Per porą savaičių vanduo gerokai atšilo, tuomet fiksuota apie 14 laipsnių.

Pasak J.Pirožniko gelbsti, kad ir nedidelis pajūry pučiantis vėjelis.

Šį savaitgalį nespėja suktis šaltų gėrimų ir ledų pardavėjai. Netoli Palangos tilto šerbetu ir ledais prekiaujančios merginos pirkėjams teigė šiuo metu galinčios pasiūlyti tik braškių šerbeto, kitų gi skonių nespėjo sušalti.

Šerbetą mašinos sušaldo per maždaug valandą.

Klientų nestinga ir paplūdimio kavinėms, poilsiautojai ieško šaltų gėrimų – vandens, giros ir pan.

Sukaitę pajūry gaivinasi vaikščiodami po Palangos parką, gulinėja ant atokiau esančių pievelių, rankas merkia į fontanus. Vaikai nesikuklina ir įbristi į vandenį.

Šiuo savaitgaliu džiaugiasi ir viešbučiai bei privatūs nuomininkai – išpirktos kone visos nakvynės vietos. Sausakimšas ir kempingas – rikiuojasi palapinės ir nameliai ant ratų.

Raktažodžiai
Žiauru.Nuoširdžiai užjaučiu.
Aras, 2021-06-20 07:19
Sidebar placeholder