Pasieniečiai įsigijo naują katerį, pirks dar du

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) per trejus metus planuoja įsigyti tris laivus. Pirmasis kateris jau pasiekė Pagėgių pasienio rinktinės tarnybinių laivų bazę.

Visi laivai bus skirti sienos apsaugai Lietuvoje ir dalyvauti Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ tarptautinėse jūrinėse operacijose.

Pirmąįį katerį Lietuvai pastatė Suomijos įmonė „Boomeranger Boats Oy“. Tai pakrančių patrulinis kateris su pontonu ir vairine „Boomeranger C-1100C Cabin“. Jis sukomplektuotas su modernia vaizdo stebėjimo sistema bei priekaba kateriui transportuoti.

Bendra laivo vertė – 850 tūkst. eurų. 

90 proc. šių lėšų skirta iš Europos Sąjungos programų, 10 proc. – Lietuvos valstybės biudžeto dalis.

Anot VSAT pranešimo, šis kateris skirtas patruliuoti, persekioti laivus pažeidėjus, vykdyti jūros objektų stebėjimą dieną ir naktį, atlikti plaukiojimo priemonių apžiūras, paieškos ir gelbėjimo darbus jūrų pakrantės vandenyse.

Jis pritaikytas užtikrinti teritorinės jūros ir Kuršių marių kontrolę įvairiomis navigacijos sąlygomis.

Dar du patrulinius laivus Lietuva pirks iš Estijos laivų statytojo „Baltic Workboats AS“ bei Suomijos kompanijos „Tibeko Marine Oy“.

Jas gamintojai žada pristatyti iki kitų metų trečio ketvirčio.

Iš Estijos perkamas pakrančių patrulinis laivas kainuos 4 mln. eurų, iš Suomijos greitojo reagavimo pakrančių patrulinis kateris – 1,2 mln. eurų.

VSAT BNS informavo, kad iš viso turi 34 veikiančias plaukiojimo priemones – tarp jų patrulinį laivą „Aleksandras Barauskas“ ir mažesnius katerius, plaukiojančius upėmis, ežerais.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder