Paskutinė galimybė Mosėdyje pamatyti mamutą "Gošą"

Respublikinio Vaclovo Into akmenų muziejaus Mosėdyje naujas laikinas eksponatas - mamutas "Goša". Mamutai šių dienų žmonėms geriausiai pažįstami iš populiaraus animacinio filmo „Ledynmetis“. Bet ne visiems žinoma, kad mūsų kraštuose prieš 45 tūkstančius metų jų būriai minkė dabartinės mūsų teritorijos kalvas ir klonius.

Deja paskutinio ledynmečio srūvantys vandenys ir besiklostančios ledyno atneštos morenos, išblaškė jų kaulus ir pas mus jie randami tik laimingo atsitiktinumo dėka, bet tik fragmentiškai.

Tiesa, radinių būta ir Lietuvoje. 1957 metais Antakalnyje, Smėlio gatvėje vamzdžius tiesę darbininkai aptiko vadinamąjį Vilniaus mamutą, bet dėl tuomečio neišmanymo abu durklai, kojų kaulai, žandikaulis sugadinti, taigi nebeturi mokslinės vertės. 

Jo liekanos šiuo metu Kauno zoologijos muziejuje.

Šių metų liepos 7 d. į Mosėdį atkeliauja mamuto „Gošos“ skeletas. Jis rastas Kotelno saloje – didžiausioje Anžu salų grupės saloje Naujojo Sibiro salyne, Jakutijoje (Rusija).

Tai labiausiai į šiaurę nutolęs žinomas mamuto skeleto radinys. Skeletas rastas 2003 m. rugpjūčio mėnesį ekspedicijos metu. Nustatyta, kad jis gyveno apytikriai prieš 45 000 metų.

Būdamas gyvas šis mamutas svėrė apie 7 tonas. Tai pilnai išlikęs mamuto skeletas, kuris susilaukė didžiulio populiarumo viešėdamas VU.

Mosėdžio miesteliui ir visam Skuodo rajonui pasitaikė nereali proga pakviesti pasisvečiuoti mamutą „Gošą“ pas save nuo liepos mėnesio visam likusiam vasaros laikotarpiui.

Išskirtinio geologinio eksponato trumpalaikė paroda yra svarbi neformalaus gamtamokslinio ugdymo sklaidai, nes skatina plėtoti integruotas geografijos, zoologijos, botanikos, chemijos ir kitų gamtos mokslų žinias.

Pagrindinis tikslas – sudaryti galimybę Vakarų Lietuvos moksleiviams, tuo tarpu ir mūsų rajono moksleiviams, bei visiems gyventojams, lengviau pasiekti šį įspūdingą eksponatą.

Norime jiems perteikti gamtamokslines žinias akcentuojant geologijos svarbą, ir pritraukti kuo daugiau lankytojų į Respublikinį Vaclovo Into akmenų muziejų Mosėdyje, tuo pačiu didinant Skuodo rajono žinomumą ir lankomumą.

Mamuto „Gošos“ vizitą Mosėdyje finansuoja Skuodo rajono savivaldybė.

Tai bus paskutinė galimybė pamatyti šį įspūdingą objektą, nes „Goša“ jau turi potencialų pirkėją – kolekcionierių iš užsienio.

Todėl raginame paskirti pasimatymą „Gošai“ kol galite ir atvykti į Mosėdžio gimnaziją (Salantų g. 5) trečiadieniais – sekmadieniais nuo 10 iki 17 val. liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Lankymo kaina suaugusiems 4 Eur asmeniui, studentams, moksleiviams, senatvės pensininkams – 2 eurai asmeniui, informaciją apie kitus įkainius ir asmenis, kuriems lankymas nemokamas, galite rasti https://www.akmenumuziejus.lt/bilieto-kainos-ir-ekskursijos-vadovo-paslaugos/

Archyvų nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder