Patikslintame biudžeto projekte demokratams numatyta 352 tūkst. eurų dotacija

Vyriausybė trečiadienį apsisprendė Seimui teikiamame patikslintame šių metų valstybės biudžeto projekte Sauliaus Skvernelio vadovaujamai Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ numatyti 352 tūkst. eurų siekiančią dotaciją.

„Valstybės biudžeto projekte, atsižvelgiant į vakar Vyriausiosios rinkimų komisijos priimtą keistoką sprendimą neskirti finansavimo vienai partijai, kuris yra numatytas įstatyme, siūlome papildyti asignavimus 352 tūkst. eurų Vyriausiajai rinkimų komisijai asignavimams politinėms partijoms ir atitinkama suma sumažinti Vyriausybės rezervo lėšas“, – posėdžio metu teigė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Dėl patikslinto valstybės biudžeto projekto dar turės apsispręsti Seimas.

Visgi Vyriausybės posėdžio metu premjerė Ingrida Šimonytė sukritikavo Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ priklausančių lėšų neskirti, kol jos nebus numatytos patikslintame valstybės biudžeto projekte.

„Išties čia tokia įdomi situacija susiklostė, nes tas pats įstatymas labai aiškiai pasako, kad politinėms partijoms lėšos yra skiriamos viena eilute. Ir Vyriausioji rinkimų komisija tarsi nusprendė, kad ji gali įpareigoti Vyriausybę patikslinti biudžetą, ko pagal Konstituciją niekas negali Vyriausybės įpareigoti patikslinti.

Bet tam, kad kažkuriems kolegoms politikoje neatrodytų, kad kas nors čia labai išsigandęs jų konkurencijos ar kažkaip kitaip pergyvena, tai iš karto pasakysiu, kad pagal įstatymą teisė gauti dotaciją pono S. Skvernelio partija turi, ir tai yra visiškai aišku. Čia pagrindinis klausimas yra tiktai, ar tai yra daroma kitų partijų sąskaita, ar mes numatome tam papildomas lėšas“, – pažymėjo premjerė.

Todėl, pasak I. Šimonytės, buvo priimtas sprendimas, taupant laiką, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ patikslintam valstybės biudžeto projekte numatyti papildomas lėšas.

„Mes pasitarėme su finansų ministre ir nutarėme, kad laikas yra per brangus, kad mes dabar turėtume vaisingą diskusiją su Vyriausiąja rinkimų komisija. Tą diskusiją, matyt, reikia turėti šone ir atskirai, o tuomet tiesiog papildome partijų finansavimo eilutę, sumažindami kitus asignavimus. Akivaizdu, kad įstatymo reguliavimas toks, koks yra, (...) neveikia. Matyt, taip pat reikia galvoti ir apie Politinių partijų įstatymo patikslinimus“, – akcentavo ji.

ELTA primena, kad pastarąją kadenciją buvo priimtas sprendimas, kad, pagal Politinių partijų įstatymą, jeigu po Seimo rinkimų yra įregistruojama nauja parlamentinė politinė partija (tai yra turinti savo narių frakciją Seime), ji turi teisę gauti valstybės biudžeto asignavimus. Asignavimai partijoms yra skiriami du kartus per metus – iki balandžio 15 ir iki lapkričio 15 d.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį partijoms paskirstė 2022 metų pirmo pusmečio dotacijas. Partijoms išdalinta per 2,7 mln. eurų, kurie buvo numatyti šių metų valstybės biudžete. Visgi nuspręsta, kad šiais metais įkurta Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ jai priklausančią valstybės dotaciją gaus tik patikslinus valstybės biudžetą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder