Penktadienį Lietuvoje apsilankęs Garis Kasparovas jau paskelbtas „užsienio agentu“

Penktadienį Rusija du Kremliaus kritikus, buvusį pasaulio šachmatų čempioną Garį Kasparovą ir verslininką Michailą Chodorkovskį, paskelbė esant „užsienio agentais“, praneša AFP.

Garis Kasparovas vos prieš dieną iki tapimo „užsienio agentu“ lankėsi ir Lietuvoje.

Šis statusas plačiai taikomas Kremliaus oponentams, žurnalistams ir žmogaus teisių aktyvistams. Jie kaltinami vykdantys iš užsienio finansuojamą politinę veiklą.

„Užsienio agentams“ taikomi įvairūs suvaržymai ir daugybė procedūrų. Šį statusą jie taip pat turi nurodyti visose savo publikacijose Rusijoje.

Rusijos Teisingumo ministerija paskelbė, kad 58 m. M. Chodorkovskis ir 59 m. G. Kasparovas neva turi finansavimo šaltinių Ukrainoje.

Buvęs pasaulio šachmatų čempionas G. Kasparovas yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas ir beveik dešimtmetį gyveno JAV.

M. Chodorkovskis XX a. dešimtajame dešimtmetyje buvo vienas įtakingiausių Rusijos verslininkų, bet vėliau tarp jo ir Kremliaus kilo konfliktas kai į valdžią atėjo V. Putinas.

2003-2013 m. M. Chodorkovskis buvo įkalintas, o vėliau išvyko iš Rusijos.

Daugelį metų jis padėjo finansuoti Rusijos opozicijos organizaciją „Atvira Rusija“, kuri 2021 m. gegužę nutraukė savo veiklą dėl vis didesnių represijų.

Rusijai vasario 24 d. įsiveržus į Ukrainą daug intelektualų ir žurnalistų išvyko iš Rusijos nes valdžia dar labiau padidino spaudimą ją kritikuojantiems asmenis ir žiniasklaidai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder