migrantai

Per parą pasienyje su Baltarusija apgręžta apie 20 migrantų (2)

Per praėjusią parą pasieniečiai į Lietuvą neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti maždaug dvidešimčiai migrantų, ketvirtadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). 

Trečiadienį užsieniečiai prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos buvo priartėję ties Ignalinos, Varėnos ir Lazdijų rajonais.

Neteisėtą kelią į Vakarų Europą per Ignalinos rajoną trečiadienį planavo pasirinkti daugiau kaip pusė iš visų neįleistų maždaug dvidešimties migrantų.

VSAT taip pat praneša, kad trečiadienio vakarą ties Vilniaus rajonu Baltarusijos pusėje buvo girdimi pavieniai šūviai, o ties Švenčionių rajonu buvo iššauta signalinė raketa.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Raktažodžiai
Šiam komentatoriui siūlau, nelegalus priimti pas save ir pasirūpinti jų maitinimu, bei gyvenimo sąlygomis
moteris, 2021-09-16 14:58
Visi šie migrantai gražinti atgal į Baltarusiją jau patekę į Lietuvos teritoriją. Nes siena, tai ne niekieno zona tarp dviejų pasienio stulpų, o linija tarp jų. Įsivaizduokite kaip galima gražinti migrantus atgal, jei siena yra linija. O Sienos apsaugos įstatymas nustato, kad sienos pažeidėjai turi būti sulaikyti. Aišku nereikia mums tų migrantų, bet reikia suprasti, kad įstatymų nesilaikymas, valdžios įžūlus melavimas, labai ir labai blogas ženklas.
Antanas, 2021-09-16 10:11
Sidebar placeholder