Pasiskundėte dėl nesumokėto atlyginimo, tačiau nesulaukiate žalos atlyginimo? VDI atskleidžia priežastis

Pernai moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis sudarė 11,1 proc.

2022 m. moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės įmonių, sudarė 11,1 proc. ir, palyginti su 2021 m., nepakito, praneša Valstybės duomenų agentūra.

 

Didžiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis buvo finansinės ir draudimo veiklos įmonėse – 31,8 proc., informacijos ir ryšių – 28,4 proc., žmonių sveikatos priežiūros ir socialinio darbo – 25,6 proc.

Transporto ir saugojimo bei statybos įmonėse moterų vidutinis valandinis bruto darbo užmokestis viršijo vyrų, todėl atotrūkis buvo neigiamas ir sudarė atitinkamai –11,9 ir –3,6 proc.

Darbo užmokesčio atotrūkiui įtakos turėjo ne teisinio, o socialinio ir ekonominio pobūdžio veiksniai – vyrų ir moterų skaičiaus pasiskirstymas pagal ekonomines veiklos rūšis, jų profesija, išsilavinimas, amžius, darbo stažas ir kitos priežastys.

2022 m. moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis yra mažesnis vyresnio amžiaus darbuotojų grupėse.

Didžiausias moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje, neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės bei viešojo valdymo ir gynybos; privalomojo socialinio draudimo veiklų, 2022 m. buvo 35–44 metų amžiaus darbuotojų (16,6 proc.) grupėje, o mažiausias – vyresnių nei 65 metų darbuotojų (5,5 proc.) amžiaus grupėje.

Vyresnio amžiaus darbuotojų grupėse – 45–54, 55–64 ir 65 metų ir vyresni – moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis buvo atitinkamai 1,6, 3,8 ir 6,5 procentinio punkto mažesnis nei šalies ūkyje (neįskaitant žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės bei viešojo valdymo ir gynybos; privalomojo socialinio draudimo veiklų).

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder