Poilsiautojai širsta dėl tualetų Šventosios paplūdimyje: jie užrakinti, todėl tenka eiti į jūrą

(2)

Šventosios paplūdimyje sutikti poilsiautojai sako nesuprantantys, kodėl pliaže tiek mažai tualetų, o ir tie patys keli arba užrakinti, arba mokami. Žmonės neslepia, kad gamtinius reikalus atlikti tenka eiti arba į išnuomotus namelius, arba tiesiog į jūrą. Šventosios seniūnija pripažįsta, kad vienas paplūdimyje esantis tualetas dėl techninių kliūčių neveikia, tačiau sako, kad tualetų šalia paplūdimio pakanka – tereikia nueiti už kopų.

 

Šventosios paplūdimyje antradienį vos vienas kitas žmogus. Čia, kaip sako keli pakalbinti poilsiautojai, daug ramiau nei Palangoje. Tačiau nors džiugina tai, kad poilsiaujant su niekuo nereikia stumdytis, vis dėlto yra kas poilsiautojus ir siutina.

Pasigenda civilizacijos

Paplūdimyje sutikta Rasa su drauge į Šventąją atvyko pirmadienį (kalbėjomės antradienį – aut. past.), tad jau spėjo pasivaikščioti miestelyje.

„Vakar praėjome paplūdimiu, truputį trūksta civilizacijos“, – pastebi moteris.

Rasa sako į Šventąją atvykusi po ilgų metų pertraukos. Anksčiau vis atostogaudavo Palangoje arba vykdavo ilsėtis į užsienį. Skirtumą tarp kitų paplūdimių ir Šventosios moteris pastebi.

„Paplūdimys kaip ir aptvarkytas, nėra šiukšlių, tik trūksta tualetų, dušų bent kojoms nusiplauti. Šito pasigendame“, – tv3.lt sako Rasa.

Kiti du poilsiautojai Tomas ir Rita sako Šventają visada besirenkantys dėl erdvesnio paplūdimio ir mažesnio žmonių kiekio. Taip pat žavi smėlio kokybė – jis esą yra prižiūrėtas, be šiukšlių ir švarus.

Kad paplūdimyje yra problemų su tualetais, pastebi ir šie poilsiautojai.

„Tualetų yra, bet jie užrakinti. Vakar ėjome, buvo užrakinti. Savaitgalį atrakina, o šiaip užrakinti. Galėtų būti žymiai daugiau, kas 300–400 metrų, bet pas mus visą laiką taip“, – tv3.lt komentuoja Tomas.

Dėl tualeto tenka eiti namo

Tadas ir Joana su šeima į Šventają atostogauti atvyko tik dėl pandemijos. Abu sako, kad jei ne karantinas, čia jokiu būdu nebūtų važiavę, o verčiau būtų vykę į Turkiją, Bulgariją ar kitas šiltąsias šalis.

„Visur mokėti reikia, visur brangu, penki atvažiavome – per dieną 100 eurų mažiausiai. Ir jūra šalta, aš neįlipau dvi dienas dar, tik kojas pamirkiau“, – juokiasi Tadas.

Atostogauti šeima Šventojoje planuoja visą savaitę. Vien už nakvynę teko sumokėti 380 eurų, bet „ilsėtis tai reikia“.

Paklausti, ką mano apie paplūdimio kokybę, pora vienbalsiu sako, kad yra nusiteikę pozityviai, tačiau paplūdimyje veikiantis tualetas praverstų. Esantis prie gelbėtojų posto yra užrakintas.

Pasak Joanos, tualetas galėtų būti nemokamas ir šalia, kad jį būtų patogu pasiekti su vaikais. Dabar, kaip sako šeima, tenka per kopas eiti į išnuomotą namelį.

„Va ir Lietuva. Todėl ir žiūrėjome namelius, kad būtų prie jūros, jei vaikai užsimanytų iki tualeto, nueitume“, – sako Joana.

Siūlo lygiuotis į Latviją

Kopose sutikti trys besideginantys poilsiautojai Monika, Onutė ir Vytautas sako, kad Lietuvai vertėtų lygiuotis į Latviją. Visi trys sako ne kartą atostogavę Liepojos paplūdimiuose, ten tualetų pasitaikė daugiau.

„Liepojoje yra tualetai, labai patogu, kiekvieną rytą mašina atvažiuoja valyti. Čia iš viso nėra, aš tai čia nematau tualeto. Mes paprasčiausiai arti gyvename“, – tv3.lt sako Onutė.

Artimiausias tualetas nuo vietos, kurioje poilsiautojai guli, yra kavinėje. Ji matyti už maždaug 200–300 metrų. O ir nueiti į tualetą šiaip sau nepavyks, ant durų pasitinka spyna bei užrašas, kad tualetas yra mokamas – kainuoja eurą.

„Mes biudžetiniai visi atostogaujame, ne turtuoliai. Reikia pagalvoti, kad tualetai būtų nemokami“, – šypsosi Onutė.

Poilsiautojai sako, kad paplūdimyje pastatyti biotualetai jiems netrukdytų, o ir pamatę, kaip tualetai yra valomi, nepasišlykštėtų. Visi trys sako matę, kad Liepojos paplūdimiuose tualetai yra valomi anksti ryte, tad ir čia juos būtų galima valyti arba dar neįsidienojus, arba vėlai vakare, kai poilsiautojų paplūdimyje dar nėra.

„Tualetai kas 40 metrų, viską sutvarko, net popierių kabina“, – prisimena vyras.

„Trečius metus nuomojamės namuką, einame ten. Bet vaikų pilna, tai ką, eina į jūrą, o ką daryti“, – priduria Monika.

Paplūdimyje tualetas neveikia dėl techninių kliūčių

Šventosios seniūnė Veronika Skeberdytė sako, kad Šventojoje tualetai šiemet pradėjo veikti anksčiau nei visad.

„Šventosios seniūnijos teritorijoje šiais metais dalis viešųjų tualetų pradėjo veikti nuo balandžio 9 d., kai įprastai sezoną pradedame birželio 15 d. Šis sezonas prasidėjo labai anksti, stengiamės įveikti esamos pasaulinės situacijos iššūkius“, – tv3.lt komentuoja V. Skeberdytė.

Šventosios seniūnė teigia, kad didžioji dalis tualetų Šventojoje šiuo metu veikia.

„Šiandien iš esamų viešųjų tualetų neveikia tik keli, vienas prie centrinės gelbėjimo stoties ir prie pakabinamo tilto per Šventosios upę, prie vadinamo „beždžionių tilto“, – sako V. Skeberdytė.

Šventosios seniūnė patvirtina, kad vienas paplūdimyje esantis tualetas neveikia. Prie gelbėtojų stoties esantis tualetas netrukus turėtų būti atrakintas.

„Vienintelis konteinerinio tipo viešasis tualetas, kuris yra pačiame paplūdimyje prie centrinės Šventosios gelbėjimo stoties neveikia dėl techninių kliūčių, šią savaitę jį planuojame atidaryti, tačiau toje pačioje vietoje kopų prieigose yra atidarytas viešasis tualetas. Taip pat šią savaitę pradės veikti ir tualetas prie tilto per Šventosios upę“, – informuoja Šventosios seniūnė.

V. Skeberdytė sako, kad netoli paplūdimio veikia pakankamai tualetų. Šventosios teritorijoje kopų prieigose yra penki viešieji tualetai, o vienas veikia mieste Jūros gatvėje.

„Pagal turimą finansavimą stengiamės maksimaliai patenkinti tualetų poreikį, papildomai prie lankytino objekto Alkos kalno ir seniūnijos kapinių yra pastatyti biotualetai, šį vasaros sezoną bus atidarytas dar vienas tualetas Šventosios centrinėje aikštėje.

Norint įrengti daugiau konteinerinio tipo tualetų paplūdimyje, reikalinga įrengti reikiamą infrastruktūrą jiems tinkamai funkcionuoti t. y. tiesti vandentiekio ir nuotekų tinklus, tam reikalingos nemažos investicijos. Viešus biotualetus aptarnauti paplūdimyje sudėtinga dėl techninių galimybių, nes reikalinga speciali transporto technika, kuri gali važiuoti pajūrio smėliu, be kita ko, tam, kad užtikrintume higieninius, estetinius reikalavimus viešus biotualetus pajūryje būtų reikalinga ištuštinti, plauti, kelis kartus per dieną“, – sako V. Skeberdytė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder