Pradingėlio mirtis „Iki“ tualete – velionio žmona papasakojo, kaip surado

Pradingėlio mirtis „Iki“ tualete – velionio žmona papasakojo, kaip surado

(1)

Nuo vasario pabaigos ieškoto be žinios dingusio vyro jau irstantis kūnas rastas sostinės parduotuvės laikinai neveikiančiame tualete. Kalbama, kad čia jis pragulėjo net beveik dvi savaites. Kodėl nelaimės nepastebėjo prekybos centro ar apsaugos tarnybos darbuotojai?

Mirusiojo žmona įsitikinusi, kad be jos ir artimų žmonių pastangų, pradingėlio palaikai iki šiol būtų nerasti.

Teko išlaužti duris

Šiurpus, kol kas painus ir didelę nuostabą keliantis įvykis nuskambėjo antradienį, kai buvo sužinota, kad Vilniuje, Mindaugo gatvėje esančio prekybos centro „Iki" tualete, rastas negyvas 34 metų vyras.

Paaiškėjo, kad tai nuo vasario 28 d. iš namų išėjęs ir dingęs Pavelas. Jo žmona Julija šaukėsi pagalbos ir socialiniame tinkle: „Paskutinį kartą telefonu kalbėjome apie 18 val., sakė, kad važiuoja namo. Daugiau į skambučius neatsiliepė - telefonas išjungtas jau porą dienų.

Policijai pranešėme, į ligonines skambinome - jokių žinių." Kaip skelbta, paskutinį kartą pradingėlis buvo užfiksuotas kovo 1 d. 18.30 val. Vilniaus stotyje, Geležinkelio gatvėje.

Apie kraupų radinį policija gavo pranešimą pirmadienį apie 12 val. Į tualetą pareigūnai pateko po to, kai ugniagesiai laužtuvu atidarė duris.

Kaip „Vakaro žinioms" sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja, pagal pirminę informaciją, vyro kūnas buvo be smurto žymių.

Tačiau ji negalėjo pakomentuoti viešai paskleistos neoficialios informacijos, kad jis „Iki" parduotuvės tualete esą galėjo gulėti net 12 dienų. Dabar ekspertai nustatinėja, kiek laiko kūnas prabuvo šioje patalpoje, dėl ko ištiko mirtis.

Pasklido baisus kvapas

Trečiadienį velionio žmona ir jo draugas Maksimas „Vakaro žinioms" atskleidė daugiau informacijos apie pradingėlio paiešką, truksią beveik dvi savaites.

„Jei nebūtume patys nuvažiavę į parduotuvę aiškintis, tai galbūt mirusiojo iki šiol dar nebūtume radę.

Matyt, blogai atlieka savo darbą apsaugos darbuotojai ir valytojai. Sakė, kad tualetas uždarytas nuo kovo 1 d., bet tuo labiau turėjo kontroliuoti, kad žmogus nebeužeitų", - kalbėjo Julija.

Pasak pašnekovų, praeitą savaitę jiems paskambinusi moteris pasakė, kad prekybos centre esančioje vaistinėje matė į ieškomą vyrą panašų asmenį: „Penktadienį vakarop atėjome pas parduotuvės apsaugos darbuotojus ir prašėme, kad peržiūrėtų kamerų įrašus.

Norėjome patikrinti gautą informaciją, sužinoti, kuria kryptimi nuėjo Pavelas. Tačiau mums buvo atsakyta, siūlyta skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą ir kt."

Dingusiojo artimieji kreipėsi į tyrėją.

Policijos pareigūnai į prekybos centrą tikrinti kamerų įrašų atvyko pirmadienį, o tuomet, pasak Pavelo artimųjų, ir išaiškėjo, kad vyras į tualetą įėjo ir neišėjo.

Anot Maksimo, atidarius duris pasklido baisus kvapas, pareigūnai siūlė artimiesiems neiti žiūrėti.

Nenaudojamų patalpų netikrina

„Iki" komunikacijos vadovė Vaida Budrienė „Vakaro žinioms" patvirtino, kad minimas tualetas buvo sugedęs: „Kiekvieną dieną tikrina išorinės apsaugos tarnyba. Šis tualetas buvo pažymėtas kaip neveikiantis. Buvo laukiama, kada jį sutaisys." Tačiau ji negalėjo atsakyti, nuo kada patalpa buvo uždaryta, ar buvo patikrinta, siūlė kreiptis į saugos tarnybą. Anot parduotuvių tinklo atstovės, policija vykdo tyrimą ir išsiaiškins.

Prekybos centrą saugančios bendrovės „Grifs AG" rinkodaros vadovė Rūta Juodeikė „Vakaro žinioms" tvirtino, kad tualetas neveikė nuo kovo 1 d., o tikrinti nenaudojamas patalpas nepraktikuojama: „Durys buvo užrakintos. Kaip asmuo ten pateko, aiškinsis policija. Labai laukiame išvadų. Atliksime ir vidinį tyrimą, bus peržiūrėtos kameros".

Kaip vyras pateko į tualetą?

Velionio artimieji stebisi, kaip Pavelas galėjo patekti į užrakintą patalpą. Maksimas priminė, kad jam kažkas lyg ir sakė, kad kovo 1 d. tualetas esą dar veikė: „Gerai neatsimenu, nes parduotuvėje jau buvau šoke. Bet ar buvo patikrintas tualetas prieš jį uždarant remontui?"

Kol kas lieka klausimas, kodėl jaunas vyras, jei buvo užrakintas, nebeldė į duris ar jų neišlaužė. Žmona svarsto, kad jos vyrui galėjo sutrikti sveikata.

Trečiadienį prokuratūra „Vakaro žinioms" negalėjo patikslinti įvykio detalių, nes ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti yra dar pradinėje stadijoje.

respublika.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder