migrantai

Praėjusią parą į Lietuvą atkeliavo dar 144 migrantai (3)

Praėjusią parą, pirminiais duomenimis, sulaikyti 144 migrantai, neteisėtai kirtę Baltarusijos ir Lietuvos sieną, sekmadienį skelbia Statistikos departamentas.

Didesnioji jų dalis prisistatė Irako piliečiais.

Iš viso šiemet jau sulaikyti 3 tūkst. 545 neteisėtai sieną kirtusių migrantų.

Šiuo metu migrantai yra apgyvendinami VSAT padaliniuose – Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose Medininkuose, pasienyje su Baltarusija veikiančiose užkardose ir Druskininkų savivaldybėje esančio Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje.

Taip pat migrantai yra apgyvendinti ir savivaldybių suteiktuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2299. Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, 100 Sirijos, 90 Rusijos, 88 Irano, po 79 Gvinėjos ir Afganistano bei kitų šalių piliečiai.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes, teigia pasieniečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Raktažodžiai
144×30 eurai dienai × 31 d. Rugpjūčio mėn kainuos 144 migrantai 133 320 eurai, jei reikės gydymo dar daugiau. KADA STATYS SIENĄ IR ARMIJĄ PRIE SIENOS .
Vanda, 2021-08-01 12:05
144×30 eurai dienai × 31 d. Rugpjūčio mėn kainuos 144 migrantai 133 320 eurai, jei reikės gydymo dar daugiau. KADA STATYS SIENĄ IR ARMIJĄ PRIE SIENOS .
Vanda, 2021-08-01 12:04
Įrašas arabų kalba „Iraqi Airways“ feisbuko paskyroje skelbia, kad, atsižvelgus į išaugusią paklausą, nuo rugpjūčio 1 d. daugės tiesioginių skrydžių iš Bagdado į Minską. Transporto ministro nurodymu ir dėl padaugėjusių rezervacijų užklausų nuspręsta padvigubinti skrydžių iki keturių per savaitę. Taigi tempai nelegalų dvigubės. Pirmuoju asmeniu tituluojamas prieš kelias dienas rėžė "mums svarbiausia greitis, efektyvumas, tai, kad turėtume stiprią politinę valią padaryti šitą darbą kaip galima greičiau". Pykstu, kaip ir daugelis, nes nematau nei greičio, nei efektyvumo jau 3 mėn. sprendžiant iškilusias problemas, įsisenėjusios problemos nesprendžiamos daugiau nei 30 metų. Su kiekvienu nelegalu informatoriai teigia, kad Baltarusijai po 3 tūkst. pinigėlių ir daugiau nusėda, su kiekvienu nelegalu Lietuvai tūkstančiai išlaidų iš praskolinto biudžeto išgaruoja. O greičio ir efektyvumo vis nematyti. Vis dar atsipūtę kalba tik apie greitį ir efektyvumą. Kur realūs darbai? Kada pagaliau jie bus pradėti? Kur ta siena-tvora? Alio. Gal jau dabar galite pabusti?
Info, 2021-08-01 11:50
Sidebar placeholder