Pasienis: naujas vadovas - naujas pavaduotojas

Praėjusią parą sulaikyti 137 migrantai, neteisėtai kirtę Baltarusijos ir Lietuvos sieną

Praėjusią parą, pirminiais duomenimis, sulaikyti 137 migrantai, neteisėtai kirtę Baltarusijos ir Lietuvos sieną, penktadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Dauguma – 106 – turėjo Irako dokumentus ar prisistatė šios šalies piliečiais. Visiems sulaikytiesiems atlikti COVID-19 testai, iki rezultatų gavimo jie yra izoliuoti.

VSAT skelbia, kad iš pasienio užkardų ketvirtadienį 380 migrantų buvo perkelti į Rūdninkų poligoną Šalčininkų rajone, kur įrengtas palapinių miestelis.

Šiuo metu migrantai yra apgyvendinami VSAT padaliniuose – Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, Pasieniečių mokyklos bendrabučiuose Medininkuose, pasienyje su Baltarusija veikiančiose užkardose ir Druskininkų savivaldybėje esančio Švendubrės upių pasienio kontrolės punkto teritorijoje.

Taip pat migrantai yra apgyvendinti ir savivaldybių suteiktuose objektuose Alytaus mieste ir rajone, Ignalinos, Lazdijų, Varėnos ir Šalčininkų rajonuose.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos iki vidurnakčio iš ketvirtadienio į penktadienį bandė patekti 3282 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra daugiau kaip 40 kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių – 2111. Taip pat sulaikyti 191 Kongo, 129 Kamerūno, po 89 Rusijos ir Sirijos, 85 Irano, po 79 Gvinėjos ir Afganistano bei kitų šalių piliečiai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia migrantų sulaikyta Varėnos rajone – 722. Šalčininkų rajone įkliuvo 721 neteisėtai iš Baltarusijos patekęs užsienietis, Druskininkų savivaldybėje – 683, , Ignalinos – 452, Švenčionių – 339, Lazdijų – 176, Vilniaus – 154, Zarasų – 35.

Didelė dalis sulaikytųjų per Lietuvą siekia patekti į Vakarų Europos valstybes, teigia pasieniečiai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder