Preiloje šventė – duris atveria atsinaujinusi biblioteka

Neringa gyvena išskirtinės šventės nuotaikomis – gegužės 19 d. duris atvers atsinaujinusi Preilos biblioteka, įsikūrusi istorinėje raudonmūrėje prieškario mokykloje, pastatytoje 1907 metais.

Preilos bibliotekos atidarymas – didelis įvykis bendruomenės gyvenime, nes su minėtu senosios mokyklos pastatu susiję daugelis vietos žmonių – Preilos pradinę mokyklą lankė arba jie patys, arba jų vaikai. Kai dėl mažo mokinių skaičiaus ši pradinė mokykla buvo uždaryta, joje įsikūrė Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos filialas, veikęs iki rekonstrukcijos pradžios.

Buvęs avarinės būklės mokyklos pastatas po tvarkybos darbų prikeltas antram gyvenimui - neatpažįstamai pasikeitė ne tik pirmojo, bet ir anksčiau niekada neįrengto mansardinio aukšto patalpos. Bendrame 223,77 kv. m plote įsikūrė knygų abonementas, skaitykla su renginių sale, istorinė ekspozicija, pasakojanti Preilos gyvenvietės istoriją, edukacijų erdvė.

Anot Preiloje gimusio ir augusio Neringos mero Dariaus Jasaičio, džiugu, kad Savivaldybei pavyko išsaugoti ir atnaujinti kultūros paveldui ir Neringos istorijai labai reikšmingą pastatą.

„Šis pastatas svarbus ne tik mūsų bendruomenei, bet ir ilgamečiams kurorto svečiams, kuriems apsilankymas Preilos bibliotekoje – neatsiejama atostogų tradicija. Įkvepianti jau pati bibliotekos vieta – Kuršių marių kaimynystė, tad tai, kad atnaujinant istorinį pastatą mums pavyko įrengti erdves ir kultūriniams susitikimams – kuria dar didesnę šios vietos vertę. Kur kitur Lietuvoje rasite bibliotekos pastatą su tokia istorija, su tokiu vaizdu, o nuo šiol ir atnaujintomis erdvėmis skaitymui, nuotoliniam darbui ir renginiams. Džiaugiuosi, kad ilgamečio Neringos savivaldybės mero Viganto Giedraičio puoselėta idėja prikelti senąją Preilos mokyklą naujam - kitam gyvenimui pagaliau išsipildė“, – pokyčiais džiaugiasi Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Preilos bibliotekos atidarymo šventė sujungs kelių kartų preiliškius – specialiai šiai progai iš Vokietijos atvežtas kurėno modelis, pagamintas šioje Kuršių nerijos gyvenvietėje prieškariu gimusio Heinzo Kubillus. ,,Tėtis labai norėjo, kad šis laivas sugrįžtų į jo gimtinę Preilą“, – sakė dovaną įteikęs kuršininko sūnus Martinas Kubillus. Apie Preilos istoriją susirinkusiems pasakos istorikė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė.

Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė džiaugiasi, kad šiuolaikinė biblioteka, tampanti mokymosi visą gyvenimą vieta, įsikūrė ne kur kitur, o mokykloje. Šios bibliotekos darbuotojai turės puikias darbo sąlygas, o lankytojai – šiuolaikinio žmogaus poreikius tenkinančią daugiafunkcę kultūros erdvę, kur bus galima ne tik pasiimti naujų knygų, bet ir dirbti nuotoliu skaityklos tyloje.

Iš skaityklos atidarius duris patenkama į lauko terasą, esančią vos keli metrai nuo marių kranto – tikimasi, kad ši terasa, kaip ir skaitykla, taps puikia poilsio ir renginių vieta. Į skaityklą jau atgabentas fortepijonas – juo bibliotekos atidarymo vakaro programoje skambins fortepijoninis duetas Sonata ir Rokas Zubovai, poeziją skaitys aktorė Kristina Švenčionytė.

Valstybės saugomam avarinės būklės mokyklos pastatui renovuoti lėšų ieškota ne vienerius metus. Neringos savivaldybės administracijai pateikus paraišką, pavyko gauti finansavimą projektui „Paveldas gyvenimui“ (angl. Heritage4life). Jis įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Projekto biudžeto dalis, tenkanti Neringos savivaldybės administracijai – 517 996,04 EUR, iš jų – 466 196,44 EUR finansuojama Europos Sąjungos lėšomis, 51 799,60 EUR – Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis. Tvarkybos darbus atliko Telšiuose registruota įmonė UAB ,,Žimpra“.

Atnaujintos Preilos bibliotekos (Preilos g. 27) atidarymo šventė „Poezijos ir melodijos pavasaris“ vyks gegužės 19 d. nuo 16.30 val.

Jei šventėn vyksite automobiliu, labai prašome jį palikti automobilių stovėjimo aikštelėje adresu: Preilos g. 8B. Ji yra tik įvažiavus į Preilą kairėje kelio pusėje (greta autobusų stotelės).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Neringos savivaldybės administracija ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

***

Neringoje lankėsi kelionių žurnalistai iš Jungtinės Karalystės

SVEČIAI. Kelionių žurnalistai iš Jungtinės Karalystės informacinio turo metu aplankė ir Neringą.
SVEČIAI. Kelionių žurnalistai iš Jungtinės Karalystės informacinio turo metu aplankė ir Neringą.

Gegužės 11-12 d. Neringoje lankėsi penki kelionių žurnalistai iš Jungtinės Karalystės: Rebecca Alexandra Fraser Hay, Petra Joanne Shepherd, Ruper Parker, Oliver Benedict West ir Neil Macrae Taylor. Šis jų apsilankymas yra dalis informacinio turo po visą Klaipėdos regioną – Lietuvos pajūrį.

Aplankę Kretingos rajoną bei Klaipėdos miestą, svečiai savo vizitą tęsė Neringoje, susipažino su tokiomis Neringos įžymybėmis kaip garnių ir kormoranų perimvietės, Naglių gamtos rezervato pažintinis takas, Thomo Manno memorialinis muziejus, Parnidžio kopa su Saulės laikrodžiu–kalendoriumi bei Mizgirių gintaro muziejus.

Pasisėmusius gintaro energijos svečius išlydėjome Juodkrantėje. Čia jie sėdo į laivą ir išplaukė į kitą Kuršių marių krantą, aplankyti Drevernos, vėliau Karklės, Palangos.

Neringa jungia marių ir jūrų krantus ir laukia svečių!

MUZIEJUJE. Viena iš Neringoje aplankytų įžymybių - Mizgirių gintaro muziejus.
MUZIEJUJE. Viena iš Neringoje aplankytų įžymybių - Mizgirių gintaro muziejus.

***

UAB „Neringos vanduo“ skelbia aukcioną

UAB „Neringos vanduo“ skelbia viešą nenaudojamo turto pardavimą aukciono būdu. Parduodamas lengvasis automobilis „Citroen Berlingo“, 2008 m., dyzelinas, mechaninė pavarų dėžė, 55 kW, 210 440 km, TA galiojimas pasibaigęs. Pradinė kaina - 260,00 Eur.

Vokus su siūloma kaina prašome pateikti iki š. m. birželio 1 d. 10 val. UAB „Neringos vanduo“ adresu: G. D. Kuverto g.11, 204 kab., Neringa. Tel. pasiteirauti 8 685 46 170.

***

Neringos socialinių paslaugų centre - knygos „Poltava“ pristatymas

Neringos socialinių paslaugų centras kviečia į Roberto Petrausko knygos „Poltava“ pristatymą. Visų laukiame gegužės 20 d. 17 val. Nidos bendruomenės namuose adresu: Taikos g. 17.

„Poltava“ – daugiau nei vieno mūšio istorija. Tai pradžia to, kas tęsiasi iki šiol. Pokalbis apie istoriją, Rusiją, Ukrainą, Putino manipuliacijas.

Daugiau informacijos: Neringos socialinių paslaugų centras, tel.+370 614 44 669.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder