Prezidentas užsipultas be reikalo

Prezidentūra tvirtina, kad tikrai nemato klaidos šalies vadovo Gitano Nausėdos apsilankyme viešai žinutes prieš Galimybių pasą skleidusiame restorane „Pasaulio Pakrašty", nors tai labai nepatiko sisteminei žiniasklaidai.

 

 


 

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė, komentuodama diskusijas sukėlusį G.Nausėdos apsilankymą Rietavo savivaldybėje esančiame restorane, tvirtina, kad negalima atstumti ar rikiuoti žmonių vien pagal jų anksčiau dėstytas mintis.

Jos teigimu, tai yra pavojinga. Maža to, leidžia suprasti patarėja, tai, kad restorano atstovai kurį laiką aršiai pasisakė prieš Galimybių pasą, yra pateisinama, mat pati Vyriausybė kurį laiką svarstė su šiuo dokumentu sieti „drakoniškus" ribojimus.

„Mes negalime žmonių atstumti ir daryti išankstinės atrankos, sprendžiant apie tai, ką ir kaip jie kalbėjo įvairiausiais klausimais.

Turėkime omenyje, kad rugpjūčio mėnesį, kada buvo pristatomi Galimybių paso ribojimai, jie buvo labai „drakoniški": draudimas naudotis viešuoju transportu, patekti pas šeimos gydytoją.

Be jokios abejonės, žmonės turėjo savo nuomonę šiuo klausimu.

Šie sprendimai buvo atšaukti ir dabar mes matome tikrai logišką Galimybių paso galiojimą - kai jo nereikia bazinių paslaugų užtikrinimui", - LRT radijui sakė I.Segalovičienė.

Todėl, aiškino patarėja, dėl apsilankymo restorane „Pasaulio Pakrašty" prezidentą kritikavę ir svarstę, ar tokiu būdu šalies vadovas nebando žaisti dvigubo žaidimo, nėra teisūs.

„Visų pirma, Lietuvos žmonės, jų sveikata ir gerovė nėra žaidimas.

Visi, kurie bando žaisti ir grupuoti žmones į skirtingas žaidėjų stovyklas - mes ir jie, - labai kenkia Lietuvai.

Prezidentas yra prieš tokią retoriką ir politiką", - teigė patarėja.

I.Segalovičienė pažymėjo, kad viešojoje erdvėje dėmesio sulaukęs restoranas prezidento apsilankymo metu laikėsi visų taisyklių, kurios buvo numatytos pandemijos sukeltos krizės metu.

„Ten dirbantys žmonės, kurie yra pasiskiepiję arba persirgę, turi galimybių pasus.

Deja, jie buvo viešai išvadinti antivakseriais", - teigė ji, pridurdama, kad tokie restoranui tekę epitetai yra ne kas kita, kaip atstūmimo taktika.

Organizatorių nuotr.

Sidebar placeholder