Ingrida Šimonytė

Prezidento posto siekianti Ingrida Šimonytė: man prisistatyti žmonėms turbūt nėra reikalo

(11)

Viešoje erdvėje pasigendant prezidento rinkimų kampanijos aktyvumo, šalies vadovo posto siekianti Ingrida Šimonytė teigia, kad rinkėjai jau puikiai žino jos nuostatas įvairiais klausimais.

Todėl konservatorių iškelta kandidatė tvirtina neturinti lūkesčio rinkiminės kampanijos metu pakeisti gyventojų apie ją jau susidarytą nuomonę.

„Man prisistatyti žmonėms, kas aš esu, ką aš galvoju įvairiausiais klausimais, (...) turbūt nėra reikalo. Nes aš kiekvieną savaitę po du kartus per savaitę stoviu čia (Seime – ELTA) prie lentos ir atsakinėju“, – antradienį žurnalistams Seime teigė I. Šimonytė.

„Tai daugelis dalykų, daugelis mano nuostatų turbūt yra žinoma, galbūt skirtingai nuo bent jau dalies kandidatų, kuriems reikia prisistatyti ir daugiau apie save papasakoti, ir aktyviau kažkaip matytis“, – pridūrė ji.

Todėl I. Šimonytė mano, kad rinkiminės kampanijos vykdymas pakeistų jau iki šiol susidarytą rinkėjų nuomonė apie ją.

„Tai, aš manau, kad tie žmonės, kurie rinksis mane, tai jau rinksis ne katę maiše, o rinksis mane su visais mano privalomais ir trūkumais. Tai nemanau, kad mano kažkoks kalėdojimas per tas tris savaites labai stipriai tą situaciją pakeisti“, – sakė ji.

I. Šimonytė akcentuoja, kad tokių įdomių kampanijų kaip Amerikos prezidento rinkimų metu Lietuvoje tikėtis nereikėtų.

„Bus nuobodi, nuosaiki rinkiminė kampanija“, – sakė ji.

Visgi nuo kitos savaitės atostogų išeinanti premjerė tikina ketinanti sudalyvauti rinkiminiuose debatuose.

„Aš nuo kitos savaitės, kai pasiimsiu atostogas, ketinu debatuose dalyvauti tais atvejais, jeigu man kažkokios komandiruotės neiškils tomis datomis“, – sakė politikė.

Tačiau I. Šimonytė turi nemažai kritikos Lietuvoje nusistovėjusiai rinkiminių debatų kultūrai.

„Paprastai mūsų supratimas apie tai, kas yra lygių sąlygų sudarymas visiems kandidatams, reiškiasi, kad susirenka N kandidatų, kurie žiūrėdami į kamerą deklamuoja eilėraštį ir debatai nelabai gali vykti. Nes jeigu yra debatuose 7 ar 8 žmones ir visi su visais pradeda debatuoti, tai aš nežinau, kas gali suvaldyti tokį procesą ir nežinau, kiek jis užtruktų“, – svarstė premjerė.

Prezidento posto dar kartą sieksianti premjerė atostogų rinkiminei kampanijai išeiti planuoja balandžio 22 d.

Kaip Eltai yra teigęs premjerės biuras, iškilus neatidėliotiniems klausimams kaip užsienio šalių lyderių vizitai ar neatidėliotini vizitai į užsienį, ministrė pirmininkė trumpam sugrįš iš atostogų tam, kad einamieji darbai vyktų sklandžiai ir be pertraukų.

Praėjusių metų pabaigoje iš politinių oponentų sulaukusi raginimų rinkiminės kampanijos metu pasitraukti iš Vyriausybės vadovės pareigų, premjerė teigė, kad tokio poreikio nemato. Ji taip pat pažymėjo, kad nesiruošia rinkimų kampanijos metu naudotis Vyriausybės ištekliais.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder