UAB G. Janulytės-Bernotienės studijos vizualizacija

Pristatomi Juodkrantės keleivinių laivų uosto projektiniai pasiūlymai

Naujoji Juodkrantės keleivinių laivų uosto prieplaukos marina (teritorija) projektuojama į šiaurę nuo esamos keleivinių laivų prieplaukos. Planuojama, kad Juodkrantės uostas talpins apie 80 įvairaus dydžio laivų ir taps visam Klaipėdos regionui svarbiu objektu, kuris leis reguliariu viešojo vandens transporto maršrutu sujungti pamario uostelius ir prieplaukas.

 

Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo instituto parengtoje Juodkrantės uosto Kuršių marių pakrantėje įrengimo poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje buvo išnagrinėtos kelios jachtų uosto įrengimo alternatyvos: centrinėje gyvenvietės dalyje prie esamo keleivinių laivų uosto; šiaurinėje gyvenvietės dalyje prie Gintaro įlankos; pietinėje gyvenvietės dalyje prie poilsio namų „Ąžuolynas“.

Visose šiose vietose buvo bandymų vystyti laivybą, tačiau šiandien tinkamo jachtų uosto Juodkrantės gyvenvietėje nėra. Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje, atsižvelgiant į galiojančius ir rengiamus teritorijų planavimo dokumentus, kaip priimtiniausia alternatyva buvo siūloma įrengti jachtų uostą centrinėje gyvenvietės dalyje, prie esamo keleivinių laivų uosto.

Naujoji Juodkrantės keleivinių laivų uosto prieplaukos marina (teritorija) projektuojama į šiaurę nuo esamos keleivinių laivų prieplaukos, abi prieplaukas skiria akvatorija. Naujoji marina kuriama kaip sala, kurios apimtis analogiška esamai keleivinių laivų prieplaukai. Uosto akvatorija formuojama lenkta molo linija, o tai sudaro natūralesnę ir vaizdingesnę kranto liniją. Marina projektuojama naujų statinių kvartalo fone, tad projektuojamas keleivinių laivų uosto pastatas neužstos vertingiausių senųjų Juodkrantės gyvenvietės pastatų. Esamos prieplaukos krantinės rekonstruojamos įrengiant papildomą infrastruktūrą bei tyrimais nustatytoje vietoje atkuriant / atstatant keleivinių laivų uosto senosios prieplaukos pastatą. Kuriama ne tik uostui reikalinga infrastruktūra, bet atvira visuomeninė erdvė su želdynais bei rekreaciniais aplinkos elementais, kur prerogatyva teikiama natūralioms krantinių dangų medžiagoms - medžiui, akmeniui.

Projektuojamas Juodkrantės keleivinių laivų uostas yra prie valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelio Klaipėda-Nida (tarptautinės reikšmės vidaus vandenų kelio E41 dalis). Siekiant užtikrinti vandens viešojo transporto visavertiško funkcionavimo galimybes numatoma sujungti Nidos, Juodkrantės, Preilos, Pervalkos, Alksnynės, Klaipėdos, Drevernos, Ventės rago, Šilutės, Uostadvario, Rusnės uostus ir prieplaukas reguliariu viešojo vandens transporto maršrutu.

Suprojektuota laivų uosto aptarnavimo infrastruktūra, stacionarus slipas laivams į vandenį nuo priekabų nuleisti, vieta mobiliam laivų iškėlimo kranui (numatytos alternatyvos), laivų uosto aptarnavimo infrastruktūra.

Keleivinių laivų uosto pastatas formuojamas iš dviejų dalių: tradicinio didelio žvejų namo - keleivinių laivų uosto pastato ir sprendiniams ypač aktualaus, konceptualiojo marių pusės silueto „kopų“ - terasos, kurios matomos iš praplaukiančių laivų ir nuo kurių žvelgiama į tolius.

Su parengtais hidrotechninio statinio - uosto un. Nr. 2399-8000-3017 esamų hidrotechninių statinių rekonstravimo, kapitalinio remonto, paskirties keitimo į susisiekimo komunikacijų (vandens uosto) statinius, susisiekimo komunikacijų (vandens uosto) statinių ir transporto paskirties pastatų naujos statybos, atstatymo L. Rėzos g. 1D, Neringa, projekto projektiniais pasiūlymais galima susipažinti Neringos savivaldybės interneto svetainėje neringa.lt.

Viešas susirinkimas vyks birželio 6 d. 15 val. Neringos savivaldybėje.

***

"Žaibo opera": tarptautinė meninė-edukacinė programa vaikams atkeliauja į Lietuvą

Laimėjimus pelniusi Didžiosios Britanijos meninė-edukacinė programa vaikams „Žaibo opera“ (angl. „Snappy Operas“) atkeliauja į Lietuvą. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ suburti, pirmieji ją išbando pajūrio - Neringos ir Klaipėdos - vaikai. Gegužės 27 d. Juodkrantės vasaros estradoje net keturių Klaipėdos regiono mokyklų moksleiviai pristatys savo „Žaibo operų“ premjeras.

„Tai opera, atsirandanti tarytum spragtelėjus pirštais ir trunkanti vos 10 minučių, todėl ją galima vadinti “žaibiška opera„. Vaikams šią operą sukurti ir atlikti padeda profesionalūs režisieriai, muzikantai, kompozitoriai. Čia yra visi elementai, reikalingi statant operą, tačiau pats pagrindinis šio projekto dalyvis, diktuojantis visas sąlygas, yra vaikas“, - pasakoja operos solistė Lauryna Bendžiūnaitė, drauge su režisieriumi Frederic Wake-Walker pristačiusi šią iniciatyvą Lietuvoje.

Kiekvienas personažas „žaibo operoje“ yra įkūnijamas grupės vaikų. Čia nėra pagrindinių ir antraeilių vaidmenų, tad visi atlikėjai - vienodai svarbūs. Operoje vaikai patys kuria dekoracijas ir kostiumus. Muziką atlieka mažytis „žaibo orkestras“. Tokią meninę-edukacinę metodiką sukūrė ir jau keletą metų taiko Mahogany operos teatras Jungtinėje Karalystėje.

„Nepaisant savo koncentruotos trukmės, visgi tai yra šiuolaikinė opera, turinti visus šiam žanrui būdingus kompozicijos bruožus. Tai nėra paprastos dainos. Joje daug skirtingų motyvų, metrų, ritmų, kas šiaip jau gali būti sudėtinga atlikti suaugusiajam, bet labai lengvai suprantama vaikams“, - sako projekto muzikos vadovas Vytautas Valys.

Pajūryje kuriamose „žaibo operose“ skamba gyvi instrumentai: fortepijonas, bosinis klarnetas, arfa, trimitas, violončelė, fleita, mušamieji.

Anot kūrybinės komandos, ši opera gali būti atlikta mokyklos klasėje, salėje, scenoje ar lauke - absoliučiai bet kur. Svarbiausia sąlyga - mėgautis opera ir patirti teigiamas emocijas.

„Žaibo opera“ leidžia prisiliesti prie šio žanro ir suvokti, kiek tam reikia resursų. Kuriant operas, didelį darbą atlieka muzikos ir dailės mokytojai. Jie drauge su vaikais repetuoja, gamina kostiumus, dekoracijas. Mokomės būti personažai, sujungti vaidybą su dainavimu, judesiu, kas vaikams irgi yra iššūkis, - atskleidžia operų režisierė Evelina Šimelionė. - Nepaisydami visų šių užduočių, pačiame procese stengiamės atsipalaiduoti ir visus šiuos dalykus daryti su džiaugsmu."

„Žaibo operas“ pirmieji Lietuvoje kuria Neringos gimnazijos ir Neringos meno mokyklos, Klaipėdos Vydūno gimnazijos ir Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos moksleiviai.

Iš viso gegužės 27 d. Juodkrantėje bus pristatytos net 3 šiuolaikinės „Žaibo operos“ vaikams: FOX-POP (kompozitorius Kerry Andrew), „Stebuklingas muzikos pasaulio medis“ (kompozitoriai Ian McMillan, LC Goss) ir „Pasaulio plakanti širdis“ (kompozitorė Gwyneth Herbert).

***

Poezijos pavasaris Nidoje

Gegužės 26 d., penktadienį, 19 val. Eduardo Jonušo namuose (E. A. Jonušo g. 1) festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ vakaras.

Poezijos pavasario Nidoje dalyviai: Kornelijus Platelis, Stephen Watts (Jungtinė Karalystė), Vytautas Kaziela, Marija Mažulė, Greta Ambrazaitė, Dominykas Norkūnas, Daiva Molytė-Lukauskienė, literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė.

Organizatoriai: Neringos Viktoro Miliūno viešoji biblioteka, Eduardo Jonušo namai.

***

Festivalis "Laudate Dominum 2023"

Gegužės 27-28 d. į Neringą sugrįžta kasmetinis sakralinės muzikos festivalis „Laudate Dominum 2023“. Gegužės 27 d., šeštadienį, 17.30 val. Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos bažnyčioje. Gegužės 28 d., sekmadienį, 12.30 val. Juodkrantės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. Dalyvauja Klaipėdos, Zarasų, Velžio, Šakių bei Miežiškių meno kolektyvai.

***

Užuojautos

Sunkią liūdesio ir netekties valandą dėl ilgamečio Nidos mokyklos direktoriaus Stanislovo Valančiaus netekties širdimi, mintimis ir maldoje esame kartu su pačiais artimiausiais, su visais, kurie Jį pažinojo, bendravo ir mylėjo... Negrįžtamai išėjo svarbi miesto istorijos dalis... Šviesos Amžinybėje...

Neringos gimnazijos bendruomenė, buvę kolegos ir mokiniai

***

Neringos savivaldybės taryba, meras Darius Jasaitis ir administracija reiškia nuoširdžią užuojautą artimiesiems dėl ilgamečio Nidos mokyklos direktoriaus Stanislovo Valančiaus netekties.

Šviesus atminimas apie a. a. Stanislovą Valančių išliks neringiškių širdyse ir Neringos istorijos puslapiuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder