Ja siekiama atkreipti šios tarnybos bei jos veiklą kuruojančių institucijų dėmesį į pasikartojančius nuteistųjų išpuolius prieš pataisos pareigūnus.
Pareigūnai reikalaus Lietuvos kalėjimų tarnybos vadovybės imtis visų neatidėliotinų priemonių užtikrinant pataisos pareigūnų bei darbuotojų saugumą jų darbo vietose.
Priminsime, kad nuo š.m. birželio iki š.m. rugpjūčio 28-osios vien Pravieniškių 1-ajame kalėjime buvo įvykdyti 4 čia dirbančių pareigūnų užpuolimai.
Paskutiniai du užpuolimai įvykdyti vienas po kito prieš kelias dienas - rugpjūčio 25 ir rugpjūčio 28 d.
Pasak LTPF pirmininkės Loretos Soščekienės, nenormalu, kad kalėjime, kuris yra Teisingumo ministerijos ir Lietuvos kalėjimų tarnybos plėtojamo Norvegijos karalystės finansinio projekto pilotinė įstaiga, yra kone didžiausias pareigūnų trūkumas, o darbuotojai jau ilgą laiką skundžiasi prastu mikroklimatu ir tinkamos vidinės komunikacijos stoka.
Nesuprantama kodėl iki šiol nepaskirtas nuolatinis kalėjimo viršininkas.
„Suintensyvėjęs pareigūnų užpuldinėjimas parodo, jog situacija Pravieniškių 1- ąjame kalėjime prastėja ne vieną ir ne tris mėnesius.
Jeigu Kalėjimų tarnyba ir toliau apsimes, kad šioje įstaigoje problemų nėra – situacija gali tapti nevaldoma ir grėsminga ne tik čia dirbantiems, bet ir visai Lietuvos kalėjimų tarnybai, kalėjimams bei visuomenei“, - sakė LTPF pirmininkės pavaduotojas Darius Čekavičius.
Pasak D.Čekavičiaus, nepakanka sakyti, kad imsimės priemonių, jų reikėjo jau anksčiau, būtina nedelsiant spręsti pareigūnų trūkumo klausimus ne tik šiame kalėjime, bet ir visoje Kalėjimų tarnyboje.
LTPF žiniomis šiuo metu trūksta apie 20 proc. visų grandžių pataisos pareigūnų.
„Tai nemažas skaičius žinant, kad pataisos pareigūnai nuolat dirba padidinto pavojaus sąlygomis. Ir nors Teisingumo ministerija džiūgauja ,,neva“ pasiektu progresu Lietuvos bausmių vykdymo sistemoje, šiandien drąsiai teigiame, kad pataisos pareigūnų ir čia dirbančių darbuotojų padėtis yra kritinė!“, - sakė LTPF pirmininkės pavaduotojas.
Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LRITĮPS) pirmininkas Kęstutis Pauliukas sakė, jog jau po pirmojo užpuolimo š.m. birželį, galiausiai, po antrojo – kai pareigūnui buvo nuplikytas veidas, Kalėjimų tarnybos vadovybė turėjo nedelsiant reaguoti ir imtis veiksmų, o ne bandyti pasiteisinti, sakant, jog užpuolimai įvyko dėl kalėjimo kontingento specifikos, ir bandant paneigti kylančią grėsmę tikinti visuomenę, kad šiaip pareigūnų užpuolimai įvyksta retai.
Profesinės sąjungos nesirengia taikstytis su Kalėjimų tarnybos demonstruojama ramybe ir pareigūnų užpuolimais, kaip įprastu reiškiniu kalėjime.
„Darbuotojų saugumas, tinkamas jų aprūpinimas darbo priemonėmis ir orus darbo užmokestis – mūsų, kaip darbuotojų atstovų, prioritetas.
Ne vien nuteistųjų teisės ir pataikavimas jiems, turėtų būti Kalėjimo tarnybos vadovų dienotvarkėje. Visų pirma reikia rūpintis savo darbuotojais “, - sakė D.Čekavičius.
Rašyti komentarą