Policijos generaliniu komisaru siūlomas Renatas Požėla

R. Požėla: didelis mitingas prie Seimo fiziškai negalimas, policija siūlys jį rengti kitur

(7)

Dideli masiniai renginiai laikantis įstatymų reikalavimų prie Seimo negalimi, todėl rugsėjo 10-osios mitingą policija siūlys rengti kitur, sako policijos generalinis komisaras.

„Norėjau pasiųsti tam tikrą žinutę, kad visi renginių organizatoriai ir renginių dalyviai, kurie planuoja savo susirinkimus prie Seimo, dar kartą atidžiai ir nuodugniai perskaitytų Susirinkimų įstatymą. Policija įsipareigoja ir imsis visų priemonių, kad susirinkimų įstatymų nuostatos visa apimtimi būtų vykdomos preciziškai. Viena iš tų nuostatų yra atstumų laikymasis“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Renatas Požėla.

„Mes matome, kad nepažeidžiant šios nuostatos, dideli masiniai renginiai prie Seimo tiesiog fiziškai negalimi, nes nėra vietos ten, tai mūsų pozicija bus tokia, mes pasisakysime, kad toks renginys ar tokie renginiai vyktų kitose Vilniaus miesto vietose“, – sakė jis.

Pasak generalinio komisaro, policija siūlytų kitą vietą – tai galėtų būti „įprasta mitingų vieta“ viename iš Vilniaus parkų.

Apie 5 tūkst. žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos. 

Po riaušių sostinės savivaldybė pranešė atšaukianti suderintus leidimus gyventojų susirinkimams, o komerciniai, kultūriniai renginiai vyks.

Atšaukta keletas leidimų, o artimiausias iš jų – rugsėjo 10 dieną planuojama akcija sostinės centre „Stop diktatūrai Lietuvoje, Sugrąžinkime Lietuvą tautai, TAIP – Seimo paleidimui“, leidimas buvo išduotas 7–15 tūkst. žmonių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder