Ramūnas Karbauskis

Ramūnas Karbauskis inicijuoja Labdaros ir paramos fondo „Dronų sąjunga“ sukūrimą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas (LVŽS) Ramūnas Karbauskis inicijuoja Labdaros ir paramos fondo „Dronų sąjunga“ sukūrimą.

Šis fondas drauge su šalies mokslininkais rūpintųsi krašto apsaugai reikalingų dronų gamyba.

Anot R. Karbauskio, šio fondo dėka prie krašto apsaugos stiprinimo galės prisidėti kiekvienas pilietis, informuojama pranešime žiniasklaidai.

„Suvokdamas visas realias grėsmes demokratiniam pasauliui ir galvodamas apie savo asmeninį indėlį į mūsų valstybės saugumą ir žmonių gerovę, inicijuoju Labdaros ir paramos fondo „Dronų sąjunga“ sukūrimą, kurio tikslas – finansuoti mokslinius tyrimus, projektavimą, bandymus ir lietuviškų dronų gamybą, kurie galėtų tapti reikšminga Lietuvos saugumo koncepcijos dalimi, taptų svarbia mūsų pagalbos Ukrainai kryptimi, pasitarnautų mūsų pramonės, žemės ūkio, susisiekimo ir kitoms reikmėms taikos metu“, – sako LVŽS lyderis R. Karbauskis.

Pasak jo, bus pasitelkti Lietuvos universitetai, kolegijos, moksliniai institutai, verslas, privačios iniciatyvos, bus bendradarbiaujama su Lietuvos kariuomene, šauliais, pasieniečiais.

Pats asmeniškai ir Ramūno Karbauskio valdomas verslas per artimiausius penkerius metus įsipareigoja šiam fondui skirti milijoną eurų. 

Tapti fondo  steigėjais ir dalininkais bus pakviesti tapti visi norintys privatūs ir juridiniai asmenys, fondo valdyba bus formuojama iš akademinės visuomenės ir verslo atstovų, kurių žinios bei patirtis dronų gamyboje galėtų pasitarnauti produktyviam darbui.

„Sieksiu, kad tokios „Dronų sąjungos“ atsirastų kitose valstybėse ir išaugtų į tarptautinį „Dronų aljansą“. Šiuo klausimu jau dedu pastangas. Manau, jog tai labai realistinis ir adekvatus atsakas į mūsų saugumui kylančias grėsmes“, – teigia R.Karbauskis.

Jis sako, kad Rusijos agresija prieš Ukrainą parodė, jog mūšio lauke laimi tie, kurie turi pakankamai daug kokybiškų dronų ir personalo juos valdyti: „Mes turime pasinaudoti visa įmanoma ukrainiečių patirtimi, naudojant dronus ir modernizuoti juos taip, kad bet koks potencialus agresorius net minčių neturėtų kėsintis į mūsų šalies saugumą“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder