Ramūnas Karbauskis nebijo Igno Vėgėlės išdavystės

(2)

Prezidento rinkimuose trečią vietą užėmęs, 177 863 rinkėjų balsus gavęs advokatas Ignas Vėgėlė dar nėra pranešęs, ar žada likti politikoje. Tačiau visuomenėje populiarus asmuo, prieš Seimo rinkimus, be abejo, yra pageidaujamas daugelio partijų.

I.Vėgėlę savo gretose norėtų regėti ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Gal apie tokius ketinimus jau kalbėtasi ir su pačiu I.Vėgėle ir kodėl jis „valstiečiams" tiktų?

„Niekaip negalėčiau į šį klausimą, ar I.Vėgėlė eis į Seimą su mumis, atsakyti, nes tai priklauso nuo I.Vėgėlės sprendimo, - patikino R.Karbauskis. - Mes apie tai esame šnekėję kaip apie galimybę, bet aš suprantu, kad galimybių Ignas turi ne vieną. Tai reiškia, kad jis pasirinks taip, kaip pasirinks. Aš manau, kad pasirinkimas bus po Europos parlamento rinkimų, nes taip yra Ignas sakęs. Tada pasirinks, ar būti politikoje, su kuo būti ir kaip būti.

Manau, Ignas kokiame statuse ar sąraše bebūtų, jo atėjimas į politiką būtų naudingas vien dėl jo išpažįstamų vertybių atstovavimo. Jis sustiprintų visą tą politinį flangą, kuris yra už tradicines vertybes. Nes mūsų politiniame flange, tiek mūsų partijoje, tiek kitose reikia vertybiškai stiprių žmonių.

Prognozuotina, kad po šių prezidento ir naujo Seimo rinkimų mūsų, atstovaujančių tradicinių vertybių flangą, Seime bus daugiau ir mes, „valstiečiai", galime būti tie, kurie su kažkuo formuos koaliciją. Todėl be jokios abejonės labai svarbu, kad Seime būtų kuo daugiau žmonių, kurie pritaria būtent mūsų vertybinėms pažiūroms. O ne, sakykim, liberalų".

- Kartą jau turėjote rinkimų sąrašo priekyje Saulių Skvernelį, o Seimo pirmininko poste - Viktorą Pranckietį. Ar nebijote, kad I.Vėgėlė, jei ateitų į Seimą su „valstiečiais", irgi vėliau pakeistų savo pažiūras? Paprasčiau šnekant, išduotų?

- Aš galiu pasakyti tik tiek, jog tada, kai S.Skvernelis buvo kviečiamas su mumis, „valstiečiais", bendradarbiauti, mes puikiai žinojome, kad jis - liberalas. Absoliučiai! Saulius to neslėpė. O V.Pranckietis buvo slaptas liberalas, kuris apsimetė tradicinių vertybių rėmėju ir mes ilgai nesugebėjome jo atpažinti.

O Igną aš pažįstu daugiau nei 20 metų. Ir aš kažkaip tikiu, kad jis nėra liberalas. Nei pasislėpęs, nei atviras. Savo vertybes jis yra deklaravęs visuose renginiuose per prezidento rinkimų kampaniją, todėl nemanau, kad jis yra apsimetėlis.

O V.Pranckietis juk neturėjo tokių rinkimų, kur reikia stovėti vienam prieš auditoriją. Jisai tiesiog 2016 m. pateko į Seimą ant bangos, o po to nuėjo ten, kur pagal savo įsitikinimus ir turėjo būti. Labai gaila, kad aš nesupratau savo laiku, kad tas žmogus yra liberalas.

O dėl Sauliaus liberalumo - net abejonių nebuvo, bet tuo metu mes turėjome kitą užduotį. Iš partijos, Seime turėjusios vieną mandatą, siekėme tapti Seimo dauguma. Ir mes tai pasiekėme su liberalu S.Skverneliu. O dabar kiti tikslai - reikia saugoti savo partiją nuo apsimetėlių įvairių. Todėl, kai manęs klausia, ar dirbtume koalicijoje su S.Skvernelio partija, sakau, jog sunkiai tai įsivaizduoju.

- Bet sunkoka būtų dirbti ir su dabartine Seimo socdemų frakcija, pavyzdžiui, su Juliumi Sabatausku, atvirai palaikančiu vienos lyties partnerystę ir Stambulo konvencijos ratifikavimą. Tik prigimtinę šeimą pripažįstančių socdemų jų frakcijoje beveik neliko.

- Aš tai žinau, bet Socialdemokratų partijos skyriai, skirtingai nei jų frakcija, nėra liberalūs. Skyriuose dirba žmonių dar nuo Algirdo Brazausko laikų, partijoje nėra tiek atėjusių jaunų žmonių, kiek yra atėjusių pas konservatorius.

Tad jei kitą Seimo kadenciją bus daugiau socialdemokratų, tai jų frakciją papildys būtent tradicinių vertybių išpažinėjai. Nes jų šioje partijoje yra daugiau. Ši partija daug liberalų neturi, o ir žmonės, ypač skyriuose, labai gerai atsirenka, kas yra kas.

- Minėjote, jog I.Vėgėlę pažįstate apie 20 metų. „Vakaro žinių" skaitytojams būtų įdomu sužinoti, kaip susipažinote.

- Ignas 2000 metais (ir 2004 metais, - aut. past.) dalyvavo Seimo rinkimuose su Kazio Bobelio krikščionimis demokratais. Buvo krikščionių demokratų valdybos narys. O mes kai kuriose savivaldybėse per rinkimus buvome su krikščionimis demokratais koalicijoje.

Tada su Ignu ir susipažinome. Nematau jokios rizikos būti išduotas, nes politikoje išdavystės vyksta dėl vertybių. O dėl visokių smulkmenų, charakterių skirtumų jokių išdavysčių partijų lyderių lygyje nebūna. Lyderiai yra aukščiau asmeniškumų, bet, kas liečia vertybinius klausimus, lyderiai negali savęs sulaužyti, tuos klausimus kažkaip apeiti, save išduoti.

- Bet I.Vėgėlė, kaip kadaise ir S.Skvernelis, gali ateiti su savo komanda, o naujokai, jeigu ne vienas, visada sukelia šiek tiek sumaišties bei trinties.

- Jei tie žmonės, kurie Ignui padėjo, gali būti naudingi Lietuvai, tai kodėl ne? Aplink Igną, kiek stebėjau, nebuvo prisiplakėlių vardan kažkokios naudos, o jei tokių buvo, tai labai anksti nubyrėjo.

- Bet ar nebūtų trinties tarp I.Vėgėlės, kritikavusio žmonių laisvės suvaržymus per pandemiją, ir Aurelijaus Verygos, kuris pandemijos pradžioje vadovavo Sveikatos apsaugos ministerijai?

- Ignas ir Aurelijus yra tai paaiškinę. Galimybių pasai ne Aurelijaus laiku atsirado, o vėliau, Aušrinės Armonaitės siūlymu, todėl mes - ne prie ko. Aurelijus irgi buvo prieš galimybių pasus.

- Bet pritarė kaukių dėvėjimui.

- Kaukės - tai visiškai kito kalibro klausimas nei galimybių pasai. Ignas kritikavo galimybių pasus, o kaukės nėra pati didžiausia problema. Tai ne tas dalykas, dėl kurio vertėtų ginčytis. Ir dabar, kas nori, gali dėvėti kaukę. O jeigu jūs pažįstate Aurelijų, tai jeigu jam pasakytų, kad turi paaukoti savo politinę karjerą dėl Lietuvos, jis iškart tai padarytų. Su Ignu jie puikiai bendrauja ir jokių asmeniškumų tarp jų nėra. Tik bendri vertybiniai dalykai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder