Raseinių-Kėdainių apygardoje Seimo nario mandatą laimėjo socialdemokratas M.Skamarakas

Raseinių-Kėdainių apygardoje Seimo nario mandatą laimėjo socialdemokratas Skamarakas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad pirmalaikius Seimo nario rinkimus vienmandatėje Raseinių-Kėdainių apygardoje preliminariais duomenimis laimėjo socialdemokratas, Raseinių rajono vicemeras Matas Skamarakas.

Savo oponentą, konservatorių ir buvusį Raseinių merą Audrių Bautronį jis įveikė surinkęs 56,65 proc. rinkėjų balsų. A. Bautroniui palaikymą pirmalaikiuose rinkimuose į Seimą išreiškė 43,35 proc. Raseinių-Kėdainių apygardos rinkėjų, rodo VRK duomenys.

Antrajame rinkimų ture iš viso balsavo 28,15 proc. rinkėjų, skelbia VRK. Iš anksto bei balsuodami namuose savo valią jau pareiškė 3 157 rinkėjai, skelbia komisija. Anot VRK, tai sudaro 9,92 proc. nuo bendro visų Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardoje balsavimo teisę turinčių rinkėjų skaičiaus.

Civilinės sąjungos įstatymui nepritars

Sekmadienio vakarą komentuodamas rinkimų rezultatus Seimo nario mandatą iškovojęs M. Skamarakas užsiminė neketinąs palaikyti Seime sunkiai kelią besiskinančio Civilinės sąjungos įstatymo projekto.

„Civilinės sąjungos įstatymui aš asmeniškai nepritarsiu. Tam, kuris dabar yra paruoštas“, – sekmadienį pasibaigus rinkimams Eltai teigė M. Skamarakas.

Jis pažymėjo, kad nors prie frakcijos jungiasi likus vos metams iki Seimo kadencijos pabaigos, kartu su socialdemokratų atstovais parlamente dar spės šį tą nuveikti.

„Tikrai, bent jau kažką tikrai padarysime. Nes vicemeru irgi dar tik 3 mėnesius dirbu, o jau tikrai darbų nemažai esame pradėję. Manau, kad Seime irgi, kartu su frakcija pasiūlymų pateiksime – biudžeto svarstymas laukia, teiksime siūlymus ir jam“, – sakė M. Skamarakas.

Pranešama, kad galutinius rinkimų rezultatus VRK turi paskelbti iki kito sekmadienio. Nuo rezultatų paskelbimo dienos, daugiausia rinkėjų pasitikėjimo pelniusiam kandidatui, per 5 darbo dienas bus įteiktas Seimo nario pažymėjimas, o pareigas jis pradės eiti iš karto po priesaikos Seime, pažymi VRK.

ELTA primena, kad dėl Seimo nario mandato antrame rinkimų ture varžėsi du kandidatai – Andrius Bautronis, kurį iškėlė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), ir Matas Skamarakas, iškeltas Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP).

Pirmalaikiai Seimo rinkimai Raseinių-Kėdainių apygardoje surengti, nes Raseinių rajono meru tapęs Arvydas Nekrošius atsisakė parlamentaro mandato.

VRK duomenimis, balsavimo teisę pirmalaikiuose Seimo nario rinkimuose turi 31 780 Raseinių rajono savivaldybės ir dalies Kėdainių rajono savivaldybės gyventojų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder