Registrų centras

Registrų centras: e. aukcionuose naujus šeimininkus rado buvę mokymo ir reabilitacijos centrai

Antrasis šių metų ketvirtis patrauklių nekilnojamojo turto (NT) objektų ir kitų laimikių elektroniniuose aukcionuose ir varžytynėse ieškantiems pirkėjams buvo sėkmingas – naujus savininkus nuo šiol turės apleisti mokyklų, sandėlių ir buvusių reabilitacijos centrų pastatai patraukliose šalies vietose, skelbia Registrų centras. 

Šių metų balandžio-birželio mėnesiais Registrų centro tvarkomame e. varžytynių ir aukcionų portale buvo paskelbta beveik 2,8 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, iš kurių įvyko daugiau kaip 700, o realizuoto kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertė siekė beveik 27 mln. eurų.

Registrų centro duomenimis, antstolių skelbtose varžytynėse antrąjį šių metų ketvirtį parduota turto už 7,9 mln. eurų, savivaldybių aukcionuose – už 4,8 mln. eurų, nemokumo administratorių varžytynėse – už 0,7 mln. eurų, kitų institucijų aukcionuose – už 7,9 mln. eurų. Antrąjį ketvirtį taip pat įvyko Turto banko organizuoti aukcionai už 5,3 mln. eurų.

„E. varžytynių ir aukcionų portalas ir toliau išlieka patogia ir patrauklia platforma įmonėms ir institucijoms realizuoti nereikalingą ir nebenaudojamą turtą, nekilnojamojo turto objektus.

Pirkėjams tai taip pat puiki vieta greitai ir centralizuotai gauti visą reikalingą informaciją apie parduodamą turtą, dalyvauti aukcione ar varžytynėse ir teikti pasiūlymus neišeinant iš namų ar biuro“, – teigia Registrų centro Apribojimų informacinių sistemų skyriaus vadovas Saulius Grudzinskas.

Jo teigimu, e. varžytynių ir aukcionų portalas gali būti platforma ne tik turto pardavimui, tačiau ir nuomos konkursų organizavimui – šią paslaugą Registrų centras pradėjo teikti 2021 metų pavasarį.

Antrąjį šių metų ketvirtį brangiausiai parduotu objektu tapo Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro organizuotame aukcione parduoti apleisti mokymo centro pastatai.

Už šias patalpas uostamiestyje naujieji šeimininkai nepašykštėjo beveik 1 mln. eurų.

Į pirmąjį brangiausiai parduotų objektų penketuką pateko net du valstybės turtą valdančios Turto banko organizuoti aukcionai.

Jų metu pirkėjams buvo pasiūlyta įsigyti Trakų rajone, Stirnių kaime, esančius buvusio reabilitacijos centro „Aušveita“ pastatus.

Pirmajame aukcione, kuriame buvo parduodami vaikų kūrybos paviljonas, valgykla, klubas, estrada ir kiti statiniai, galutinė pasiūlymo kaina buvo 631 tūkst. eurų.

Antrajame už tris miegamuosius korpusus, medicinos korpusą, katilinę ir kiemo aikšteles pirkėjas sumokėjo 455 tūkst. eurų.

Šių objektų patrauklumą, kaip pažymima Registrų centro pranešime, liudija faktas, kad minėtos sumos yra daugiau nei dukart didesnės nei pradinės pardavimo kainos.
Tarp brangiausi

ai antrąjį ketvirtį parduotų objektų taip pat atsidūrė Kaune, A. Juozapavičiaus prospekte, esantys sandėliai, žemės sklypas ir garažas. Už šiuos buvusius Kauno miesto savivaldybės pastatus pirkėjas sutiko sumokėti 590 tūkst. eurų.

Praeitą ketvirtį taip pat išsiskyrė ir dar viena savivaldybė. Už 380 tūkst. naujus šeimininkus rado buvę Utenos rajono savivaldybės administracijai priklausiusi mokykla ir žemės sklypas Utenoje, J. Basanavičiaus gatvėje.

Varžytynių ir aukcionų internete paslaugą Registrų centras teikia nuo 2013 metų. Nuo elektroninės paslaugos sukūrimo įvyko apie 24 tūkst. elektroninių varžytynių ir aukcionų, kuriuose turto parduota už maždaug 780 mln. eurų.

E. varžytynių ir aukcionų portalas leidžia gyventojams ir verslo subjektams nuotoliniu būdu dalyvauti antstolių ir nemokumo administratorių vykdomose elektroninėse varžytynėse ir valstybės, savivaldybių bei privataus sektoriaus turto pardavimo elektroniniuose aukcionuose.

Besinaudojantys sukurtomis elektroninėmis paslaugomis gali aktyviai dalyvauti varžytynėse bei aukcionuose patirdami mažiausias sąnaudas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder