Ričardas Malinauskas

Ričardas Malinauskas: jeigu vienas žurnalistas nusprendė, kad tu esi blogas, tai dar nereiškia, kad taip ir yra

(5)

Naujai perrinktas Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius trečiadienį vykusiame suvažiavime kreipėsi į kolegas iš kitų miestų dėl „čekių skandalo“ sprendimo būdų.

Svarstyta, ar asociacijai reikėtų atsiprašyti visuomenės. Tačiau Druskininkų rajono savivaldybės meras Ričardas Malinauskas neslėpė – kai kurie savivaldos politikai dėl šio skandalo save plaka per stipriai.

Anot M. Sinkevičiaus, visi pripažįsta, kad esamą situaciją reikėtų teisiškai sureguliuoti taip, kad piktnaudžiavimas savivaldybių tarybų nariams skirtomis išmokomis nepasikartotų.

Tačiau, kaip teigia politikas, ne visi linkę noriai prisiimti kaltę už tai, kas nutiko kitose savivaldybėse, ir atsiprašyti „avansu“.

„Aš žinau, kad nuotaikos salėje yra skirtingos.

Kodėl jos skirtingos?

Todėl, kad situacijos (savivaldybėse) skirtingos.

Dalis kolegų jaučia apgailestavimą, yra linkę kreiptis į visuomenę, jos atsiprašyti.

Dalis kolegų, aš tikrai žinau, ir tikrai nevardysiu, nesijaučia nusikaltę, nesijaučia padarę kažką blogo ir to kreipimosi galbūt nepalaiko, nes atsiprašyti, pirmiausia, įprasta, kai esi nusikaltęs ir jauti kaltę“, – kalbėjo LSA prezidentas.

Apie tai, kaip derėtų elgtis, M. Sinkevičius klausė ir į suvažiavimą atvykusių asociacijos narių.

Į pastarąjį kvietimą išreikšti nuomonę sureagavo ne vienas meras, o tarp jų – ir Druskininkų rajono savivaldybės meras R. Malinauskas.

Politiko nuomone, visuomenininko Andriaus Tapino inicijuotas projektas „Skaidrinam“ kai kuriems savivaldybių darbuotojams sukėlė ne visai teisingas emocijas.

„Mielieji, pirmas dalykas, jeigu vienas žurnalistas ar dar kažkas nusprendė, kad tu esi blogas, tai dar nereiškia, kad tu esi blogas.

Žiūrėkite, kiek laiko nei Vyriausybės atstovai, nei savivaldybių kontrolieriai, nei auditoriai mums neturėjo pretenzijų.

Aš nesuprantu, kodėl mes patys save lupame ir plakame?“– kėlė klausimą ilgametis Druskininkų rajono meras.

Anot R. Malinausko, čekius matyti ir tikrinti turi tas, kam tai daryti ir priklauso, o ne tas, kam „šauna į galvą“.

„Na, aš irgi labai noriu matyti „Bayraktar“ pirkimo dokumentus: pirminius, paskutinius ir visokius kitokius“, – prisimindamas A. Tapino organizuotą pinigų rinkimo akciją užsiminė R. Malinauskas.

Galiausiai savo mintį politikas užbaigė pasidalydamas įžvalga, jog kiekviena savivaldybė pati turėtų spręsti savo problemas, o LSA bus galima tik papasakoti, kaip tas problemas spręsti sekėsi.

alfa.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder