Rinkimų Palangoje mišrainė

Rinkimų Palangoje mišrainė: sunkiasvoriai konservatoriai su įžymybėmis, socdemai – su generolu ir eks-veteranu liberalu, negalintys ramiai pensijoje gyventi Krasauskai (12)

Kandidatų į Palangos miesto savivaldybės Tarybą derlius užderėjo tikrai margas! 

Devynioms politinėms partijoms priklausantys 194 asmenys sieks 21 mandato naujoje, 2023-2027 metų, Palangos miesto savivaldybės Taryboje. O link rinkimų finišo kovo 5-ąją išskubėjo ir 8 kandidatai į Palangos merus. 

Nereikia nė būti vietinio laikraščio redaktoriumi, kad pasižvalgęs po partijų sąrašus, rastum žinomų vardų. Ir nebūtinai tik dėl pasiekimų versle, sporte ar kultūroje, o ne kurioje nors kriminalinėje istorijoje!

Konservatoriai (TS-LKD), kurie, vedini skyriaus pirmininko ir miesto mero Šarūno Vaitkaus, į rinkimus eina su maksimaliu 42 kandidatų sąrašu, driokstelėjo: į savo sąrašą priviliojo ant sienos bucus jau pakabinusi žinomą krepšininką, NKL-7bet rungtyniaujančių „Kuršių“ savininką Renaldą Seibutį, kuris pirmuosius žingsnius į mokslo ir sporto aukštumas žengė Šventojoje.

Ingridos Valaitienės, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentės ir vieno kurorto viešbučio direktorės, pavardė taip pat nuolat šmėžuoja žiniasklaidos puslapiuose.

Beveik 78-erių Vladas Žulkus, žinomas archeologas, buvęs Klaipėdos Universiteto rektorius, regis, miesto politika nenusivylė – jis vėl konservatorių sąraše.

Nerijus Stasiulis, buvęs „centristas“, o daugeliui žinomas kaip renginių vedėjas ir žemaitiško paveldo puoselėtojas – dabar konservatorių sąraše.

Apskritai kalbant, konservatorių stabilumas – pavydėtinas: mandatų Taryboje sieks ne tik žinomi kurorto konservatoriai, pavyzdžiui, Dainius Želvys, kuris privačiai pakeiksnoja suliberalėjusią partiją ir neslepia, kad jis – jos krikščioniško sparno, LKD – ar dar yra toks? – žmogus, Rimantas Mikalkėnas, kuris švenčia 50-ieties metų darbo kurorte sukaktį, bet ir Bronius Vaitkus, kurorto mero Šarūno Vaitkaus, brolis, kuris taip pat dar neseniai abejojo ar vėl siekti mandato Taryboje, verslininkas Gediminas Gečas, Andrius Bajoras, Donatas Elijošius, Paulius Rojus, kiti jauni palangiškiai.

Tomas Julius Žulkus ir Vaidas Šimaitis – taip pat konservatorių sąraše, abu Taryboje jau dirba daugiau kaip dešimt metų.

Po TS-LKD vėliava į rinkimus eina ir Gediminas Valinevičius ir Saulius Simė. Pirmasis – kurorto komunalinio įmonės vadovas, o antrasis – Sporto centro direktorius.

Chm, kertu lažybų, kad išrinkti į Tarybą, jie savo pareigų neatsisakys. Vadinasi, vilioja rinkėjus savo žinomumu? Tačiau atsisakę mandatų jie turėtų sumokėti apie 1800 eurų rinkimų užstatą. Ar šiems konservatorių vyrams tokie pinigai –  kaip keli autobuso bilietukai? Chm...

Socialdemokratai pirmo ryškumo žvaigždžių turi gerokai mažiau. Sąrašą veda skyriaus pirmininkė Svetlana Grigorian. 

Antru numeriu įrašytas Eugenijus Simutis, iki šiol „iki ausų“ – ar širdies? – buvęs liberalas: pirmiausia – Lietuvos Liberalų ir Centro sąjungos narys, vėliau – Lietuvos liberalų sąjūdžio narys.

Viliaus Martusevičiaus pavardė man įstrigo nuo praėjusių rinkimų – buvęs darbietis, buvęs žemės ūkio ministras, o 2019 metų mero rinkimuose dalyvavęs kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!” kandidatas, Palangos ir visos Lietuvos dėmesio 2019 metais susilaukė dėl pikantiškos rinkimų kampanijos: pasistatęs reklaminį „furiuką“ prie autobusų stoties „Maximos“, vertė kikenti net pradinukus: užrašas ant tento per visą mašinos plotį skelbė „Neprašik dar vieno šanso!” Tiesa, pirmame žodyje raidė „i“ buvo perbraukta ir pakeista į „y“.

Socialdemokratų sąraše Palangoje – net žinomas kariuomenės žmogus, jau kurį laiką gyvenantis Palangoje. 59-erių Algis Vaičeliūnas, brigados generolas, buvęs Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) komendantas (koledžo vadovas), Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas, kalbama, buvo net socdemų lyderių Vilniuje favoritas į Palangos merus, tačiau Svetlana atsilaikė.

Kol kas?

Kurorto socdemų sąraše – ir abu jos tėveliai: Inga Drakšaitė ir Artūr Arakelyan, puikūs žmonės ir žinomi verslininkai.

LSDP sąraše Palangoje – 26 kandidatai.

Demokratų Sąjungos „Vardan Lietuvos“ (jos pirmininkas – Saulius Skvernelis) Palangos skyriaus rinkimų sąraše – 31 žmonės, antras pagal dydį sąrašas kurorte.

Elenos Kuznecovos, sąrašo lyderės, pristatinėti niekam nereikia – ji yra viena labiausiai patyrusių kurorto politikių, aštraus proto ir kartais karšta ir emocinga (principinga?) kaip paauglė.

Tačiau buvusi kurorto mokesčių inspekcijos vadovė puikiai žino savo pravardes kurorte – „etatinė politikė“, „kur vėjas papūs, ten Elena pabus“ ir panašiai. Kiek partijų per savo gyvenimą pakeitė ponia Elena, ko gero, ji pati geriausiai žino.

Antras „Vardan Lietuvos“ Palangos sąraše – Domininkas Jurevičius, milijonierius žemvaldys iš Šventosios.

Trečias – Jonas Kubilius, jaunas, atkaklus ir įdomus. Tačiau ar jis, skyriaus kandidatas į merus – ne „patrankų mėsa“ nelygiame mūšyje su dabartiniu meru Šarūnu Vaitkumi?

Saulius Deveikis, vaikų sanatorijos „Gintaras“ direktorius, Antanas Šatas – žinomas gydytojas, Nelia Macienė – šeimos gydytoja – žinomi „Vardan Lietuvos“ Palangos sąrašo veidai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Palangos sąrašą veda Darius Kubilius. Jis – ir „valstiečių“ kandidatas į merus Palangoje.

Matyt, blogai sekiau pono Dariaus veiklą, tačiau jo „didžiausias“ pasiekimas besibaigiančioje Tarybos kadencijoje – nemalonus: TS-LKD „išgamomis“ ir „TSRS“ išvadinęs Darius Kubilius užpernai neteko Tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų.

Palangos „valstiečių“ sąraše – ir Eugenijus Čilinskas, buvęs Šventosios seniūnas, vieno su Savivaldybe daug metų kariavusio J. Basanavičiaus gatvės verslininko uošvis. Jo dukra – taip pat LVŽS Palangos sąraše.

Tiesą pasakius, kitų „valstiečių“ vardų nesu girdėjęs. Žinoma, mano problema.

Regionų partiją Palangoje į rinkimus veda Eimutis Židanavičius, buvęs liberalas, kuris mėgsta sakyti, kad po Leonido Donskio mirties liberalai – ne tie.

Man sąžinė neleidžia priminti Eimučio nuodėmių 1990-ųjų pradžioje, tačiau turiu priminti štai ką:  E.Židanavičius buvo įtariamas 2009–2011 m. laikotarpiu apgaulingai tvarkęs „Palangos klevo“ apskaitą – pagrįsdamas apskaitos dokumentais faktiškai neįvykusią ūkinę operaciją – 3 012 eurų vertės prekybos kiosko pirkimą.

2016 metais Klaipėdos miesto apylinkės teismas paskelbė nutartį nutraukti ikiteisminį tyrimą byloje dėl E. Židanavičiaus vadovaujamoje bendrovėje „Palangos klevas“  (miesto turguje) nustatyto sukčiavimo ir perduoti E. Židanavičių laiduotojos O.M. atsakomybėn, nustatant vienų metų laidavimo terminą.

Nutartyje rašoma, kad įtariamasis E.Židanavičius visiškai prisipažino padaręs jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką. 

Tačiau Eimutis, buvęs Tarybos narys – atkaklus, praėjusiuose rinkimuose į Tarybą nepakliuvęs tik po balsų perskaičiavimo. Bet abejoju, ar palangiškiai ką nors daugiau žino apie Regionų partiją?

Jos Palangos sąraše – ne tik Žilvinas Kažys, buvęs Palangos Kultūros centro direktorius, kuris varstė teismų duris, įrodinėdamas, kad buvęs Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius, jam viešame renginyje sudavė tris smūgius kumščius į galvą – teismas priėmė Ž. Kažiui palankų sprendimą, bet ir E. Židanavičiaus dukra – Guoda. 

Ko gero, žinomiausia Palangos pensininkų pora – Genoveita ir Edmundas Krasauskas – regis, negali gyventi be politikos.

Jie mandatų naujoje Taryboje šįkart siekia po partijos „Laisvė ir teisingumas“ vėliava. Jos rinkimų sąraše kurorte – net 22 kandidatai. Tarp jų – nemažai pedagogų.

Dovydas Petrošius, Lietuvos Žaliųjų partijos Palangos skyriaus vedlys ir kandidatas į merus, Palangoje, mano subjektyviu pastebėjimu, tampa pastebimas tik prieš rinkimus. 

Nesu nieko girdėjęs apie Petro Gražulio „Tautos ir teisingumo“ Palangos sąrašą. Jame – trys Vizgirdų pavardės. Bet, regis, ekscentriško Petro kandidatų rinkimuose Palangoje galime ir nepamatyti – nustačius daugybinius rinkimų dokumentacijos pažeidimus, VRK išbraukė Gražulio partiją iš Akmenės, Jonavos ir Tauragės savivaldybių tarybų rinkimų.

„Laisvės“ Palangos sąraše – geras tuzinas jaunų kandidatų: Tomas Bučmys, Darius Žindulis, Aurimas Jokšas, kiti. Nepykite, vaikinai, apie jus nesu nieko girdėjęs! Bet tikiu, kad jūs – šaunuoliai.

Lietuvos liberalų sąjūdis, buvusi rimta politinė jėga kurorte, rinkimuose šįkart nedalyvauja – neliko jo skyriaus. Nedalyvauja ir Darbo partija.

Bet jau dalyvaujančiųjų įvairovė tokia didelė, kad šių, ko gero, niekas labai ir nepasiges. Kandidatų mišrainė – tokia marga, kad, tiesą pasakius, net nežinau kur savo šaukštą pirmiausia įbesti!

P.S. Petro Gražulio „Tautos ir teisingumo“ rinkimų sąrašas Palangoje taipogi buvo išbrauktas iš rinkimų

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder