S. Krėpšta: 703 eurų MMA kitais metais atrodo gana objektyvus ir logiškas skaičius (1)

Lietuvos bankui apskaičiavus, kad kitais metais minimali mėnesio alga (MMA) galėtų siekti 703 eurus „ant popieriaus“, prezidento vyriausiasis patarėjas ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta sako, kad tai atrodo objektyvus ir logiškas dydis.

„Ši formulė, kuri yra naudojama ir skaičiuojama Lietuvos banko jau kelerius metus, yra pakankamai objektyvus sprendimas. Jis apskaičiuoja, koks santykis MMA turėtų būti su vidutiniu darbo užmokesčiu (VDU). Turėjome vidutinės algos augimą ir perskaičiavus šiems metams išeina per 700 eurų, kas atrodo pakankamai objektyvus ir logiškas skaičius, kalbant apie kitus metus“, – LRT radijui antradienį sakė S. Krėpšta.

Jis taip pat teigė, kad šiuo atveju svarbus ir neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) klausimas.

„Jeigu MMA auga, o NPD neauga, mokesčių našta mažiausiai uždirbantiems asmenims santykinai išauga. Šiuo atžvilgiu prezidentas, kaip ir anksčiau minėta, svarsto galimybę (siūlyti – ELTA) didinti NPD, kad mažiausiai uždirbantiems asmenims mokestinė našta būtų adekvati ir jie būtų skatinami dirbti, užsidirbti, o tie, kurie neturi darbo, grįžtų į darbo rinką“, – sakė prezidento patarėjas.

Lietuvos banko skaičiavimais, kitąmet MMA galėtų augti 9,6 proc. Šiuo metu jos dydis – 642 eurai „ant popieriaus.“

Trišaliame nacionaliniame susitarime sutarta, kad Lietuvoje MMA negali būti mažesnė kaip 45 proc. VDU ir didesnė kaip 50 proc. VDU.

Minimali alga Lietuvoje gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą.

Raktažodžiai
Taip taip :) plius 35 € į rankas prie tokio kainų kilimo- tikrai objektyvus ir logiškas skaičius
com, 2021-05-13 10:29
Sidebar placeholder