Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl signataro Sauliaus Pečeliūno mirties

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Sauliaus Pečeliūno mirties.

Prezidentas Gitanas Nausėda reiškia užuojautą S. Pečeliūno artimiesiems ir bendražygiams ir pažymi, kad S. Pečeliūnas buvo nenuilstantis valstybės patriotas, siekęs įtvirtinti valstybės gynybą kaip aukščiausią prioritetą, iki paskutinių gyvenimo dienų dėjęs pastangas tobulinant teisėkūrą valstybės valdymo krizių ir karo metu.

„Atminkime žmones, kurie savo darbu ir drąsa mums suteikė laisvę, kurią branginame ir giname“, – rašoma Prezidento užuojautoje.

S. Pečeliūno darbus ir nuopelnus pagerbė ir užuojautą artimiesiems taip pat išreiškė premjerė Ingrida Šimonytė.

„Mus paliko vienas iš Nepriklausomybę Lietuvai atnešusių žmonių – drąsi, nepalenkiamas vertybes savo gyvenimo darbais gynusi asmenybė, Kovo 11-osios Akto signataras Saulius Pečeliūnas. Būtent jis drauge su bendražygiais jau 1980-aisiais pogrindžio veiklomis ėmė ruošti dirvą mūsų valstybės atkūrimui, buvo aktyvus Sąjūdžio narys. Nuoširdi užuojauta velionio šeimai ir artimiesiems“, – rašoma Ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyriaus išplatintoje premjerės užuojautoje.

Apie S. Pečeliūno mirtį šeštadienį pranešė portalas lrt.lt. Tai portalui patvirtino signataro šeima.

S. Pečeliūnui buvo 68-eri. Už nuopelnus valstybei S. Pečeliūnas apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi ir Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder