Dubajus

Seimas ratifikavo teisinės pagalbos, ekstradicijos sutartis su JAE

Seimas praėjusią savaitę ratifikavo su Jungtiniais Arabų Emyratais (JAE) pernai pasirašytas sutartis dėl savitarpio teisinės pagalbos, ekstradicijos bei nuteistųjų perdavimo.

Dėl visų trijų sutarčių Seimas balsavo vienbalsiai, už dvi iš jų buvus po 110, ir trečiąją – 111 parlamentarų. Šios sutartys bus pradėtos taikyti jas ratifikavus abiem valstybėms. 

Sutartimi dėl savitarpio pagalbos baudžiamosiose bylose sudaromas teisinis pagrindas šalims viena kitai teikti savitarpio pagalbą, susijusią su baudžiamųjų bylų tyrimu, baudžiamuoju persekiojimu ir teisminiu nagrinėjimu, skelbia Teisingumo ministerija (TM).

Ekstradicijos sutartyje įtvirtintomis sąlygomis ir tvarka numatoma perduoti asmenis, kurie yra įtariami, kaltinami ar jau nuteisti dėl nusikaltimų. Nuteistųjų perdavimo sutartyje įtvirtinta galimybė nuteistiesiems laisvės atėmimo bausmę atlikti savo valstybėje, nustatomos nuteistųjų perdavimo sąlygos ir tvarka.

Seime svarstant sutarčių ratifikavimą teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska anksčiau informavo, kad Jungtiniai Ara­bų Emy­ra­tai jau ra­ti­fi­ka­vo vie­ną dvi­ša­lę su­tar­tį dėl eks­tra­di­ci­jos. 

Lietuva sutartis pasirašė siekdama susigrąžinti lietuvę Emiliją Sedleckaitę, kuri JAE prieš kelerius metus buvo iki gyvos galvos nuteista už narkotikų laikymą. Dar iki pasirašant šias sutartis mergina buvo paleista į laisvę patenkinus jos amnestijos prašymą, prieš tai keliskart panašius prašymus atmetus.

Teisingumo ministerija tuomet nurodė, kad prie sutarčių suderinimo prisidėjo kelių Lietuvos ministerijų, diplomatinio korpuso pastangos, taip pat premjerės Ingridos Šimonytės 2021-ųjų spalį vykęs vizitas JAE. 

JAE nėra prisijungę prie Europos nuteistųjų asmenų perdavimo konvencijos, todėl, nesant dvišalės sutarties, teisinis nuteisto asmens perėmimo tolesniam laisvės atėmimo bausmės atlikimui kelias Lietuvai galimas nebuvo.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder