Ar pirkti elektroninę cigaretę?

Seime svarstys draudimą prekiauti elektroninių cigarečių skysčiais su skoniais

Antradienį Seime bus sprendžiama dėl įstatymo projekto, kuriuo siekiama uždrausti prekiauti elektroninių cigarečių skysčiais su skoniais, priėmimo.

Įstatyme numatyta drausti pateikti rinkai elektronines cigaretes ir pildykles su skysčiu, pritaikytu elektroninėms cigaretėms pildyti, jeigu šiame skystyje yra šių priedų: vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad elektroninės cigaretės ir elektroninių cigarečių pildyklės yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai; kofeino arba taurino, arba kitų priedų ir stimuliuojamųjų junginių, kurie siejami su energija ir gyvybingumu; priedų, nudažančių išsiskiriančias medžiagas; priedų, kurie nesudeginto pavidalo turi toksiškai veikiančių reprodukciją savybių; kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako kvapą ir (ar) skonį.

ELTA primena, kad pavasario sesijos metu Seimas po svarstymo už balsavus – 59, prieš – 5, susilaikius – 12 Seimo narių pritarė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nuo 2022 m. liepos 1 d. drausti rinkai teikti elektronines cigaretes ir pildykles su skysčiu, pritaikytu elektroninėms cigaretėms pildyti, jei šiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų.

Išimtis būtų taikoma tik tabako kvapui ir skoniui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder