Eitvydas Bajarūnas

Seimo URK pritarė Eitvydo Bajarūno atšaukimui iš ambasadorių Jungtinėje Karalystėje

(1)

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) trečiadienį pritarė siūlymui diplomatą Eitvydą Bajarūną atšaukti iš Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje (JK) pareigų.

„Taip, mes pritarėme atšaukimui, istorija baigta“, – po URK posėdžio žurnalistams sakė komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

E. Bajarūnas Lietuvos ambasadoriaus pareigas Londone ėjo nuo 2022 metų rugsėjo.

Praėjusiais metais jis sulaukė ambasados darbuotojų kaltinimų mobingu, piktnaudžiavimu pareigomis. Atlikusi tyrimą Užsienio reikalų ministerijos (URM) Generalinė inspekcija nustatė pažeidimų ir pasiūlė spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo vadovauti ambasadai. 

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis spalį diplomatą iškvietė jį į Vilnių konsultacijoms ir paragino trauktis iš pareigų. Pats ambasadorius nesutiko su kaltinimais.

Prezidentūra savo ruožtu kėlė abejonių dėl URM tyrimo ir laikėsi pozicijos, kad dėl ambasadoriaus elgesio turėtų būti atliktas nepriklausomas tyrimas.

E. Bajarūno padėtį dar labiau pablogino šiemet sausį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) priimtas sprendimas, kad prezidento Gitano Nausėdos ir ambasadoriaus apsilankymas miuzikle „Operos fantomas“ Londone pernai pavasarį buvo privataus pobūdžio, bet už jį sumokėta ambasados lėšomis.

Nustatyta, kad abu pareigūnai pažeidė įstatymą. Jie su tokia išvada nesutiko.

Ambasadorius Lietuvoje skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu ir pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder