
Seimui bus pasiūlyta sumažinti parlamentinei veiklai skirtas lėšas
Šiuo metu kiekvienam Seimo nariui vykdyti parlamentinę veiklą mokama 0,8 vidutinio mėnesinio atlyginimo dydžio suma – tai yra 1 868,3 eurų. Seimui pritarus siūlymui sumažinti šių išlaidų koeficientą iki 0,7, tautos atstovai parlamentinems išlaidoms gautų 1635,30 eurų.
Iniciatyvos autoriai nesiima prognozuoti galutinį sutaupymą, nes, anot jų, daugelis Seimo narių ir dabar neišnaudoja visos skirtos sumos maksimaliai. Tačiau jie tikisi, kad tai padės efektyviau naudoti biudžetą ir paskatins Seimo narius atsakingiau planuoti savo išlaidas.
Beje, reaguodami į šią iniciatyvą opozicinės Lietuvos valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariai pasiūlė sutaupytas parlamentines lėšas skirti gynybai.
„Šiuo metu yra labai svarbu šiam tikslui surasti įvairius finansavimo šaltinius. Vienas iš finansavimo šaltinių (nors ir nedidelių) gali būti sutaupytos lėšos, susijusios su Seimo narių parlamentine veikla“, – sako pasiūlymo autoriai.
Seimo liberalai Viktoras Pranckietis ir Ričardas Juška siūlo nustatyti fiksuotą tokių išlaidų sumą – 1635,30 eurų, skirtą kiekvieną mėnesį Seimo nariui su jo parlamentine veikla susijusioms išlaidoms. Tokį pasiūlymą įregistravę parlamentarai sako, kad jam pritarus kiekvienas Seimo narys per mėnesį sutaupytų 233 eurų.
V. Pranckiečio teigimu, kanceliarinių išlaidų dydį reikėtų ne tik sumažinti, bet ir palikti jį įšaldytą iki kadencijos pabaigos.
Liberalų sąjūdžio frakcijos narių skaičiavimu, sumažinus ir fiksavus kanceliarines išlaidas, per mėnesį Seimas sutaupytų beveik 33 tūkst. eurų, per metus – beveik 400 tūkst. eurų, o iki kadencijos pabaigos – beveik 1,5 mln. eurų.
Rašyti komentarą