Vidaus tarnybos statuto pataisos

Seimui pristatomas naujas ginčus dėl pareigūnų atlygio keliantis Vidaus tarnybos statutas

Seimui antradienį bus pateiktas naujas Vidaus tarnybos statutas, sukėlęs ginčus dėl to, ar dokumentu bus gerinamos, ar bloginamos pareigūnų darbo sąlygos.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) skelbia, kad pakeitimai leis padidinti mažiausiai uždirbančiųjų pareigūnų atlyginimus, tačiau profesinė sąjunga nerimauja dėl prastėsiančių socialinių garantijų.

VRM teigia, kad nauju statutu numatoma didinti minimalius pareiginių algų koeficientus pirminės ir vidurinės grandies pareigūnams, mažinti darbo užmokesčio netolygumus tarp statutinių įstaigų. 

Pagal projektą, būtų peržiūrimas pareigybių suskirstymas į pareigybių grupes – jų mažėtų nuo 15 iki dešimties. Ministerija teigia, kad taip būtų nustatyta aiškesnė pareigybių sistema bei hierarchija. Centrinėse statutinėse įstaigose būtų patvirtintos pareigūnų darbo apmokėjimo sistemos.

Profsąjungų teigimu, siūlomi pakeitimai, kuriais pareigūnams taikomos garantijos sulyginamos su valstybės tarnautojų, pablogins jų padėtį. Anksčiau išplatintame pareiškime Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija teigė, kad tokie veiksmai „griauna pareigūnų bendruomenės pasitikėjimą Vyriausybe kaip darbdaviu“.

Federacija teigia, kad priedo už laipsnį panaikinimas, priedo už stažą mažinimas nuo 30 proc. iki 20 proc. pareiginės algos dydžio, perkėlimo į kitas pareigas tarnybinio būtinumo atvejais, butpinigių ir kelionės išlaidų kompensavimo sąlygų bloginimas „visiškai demotyvuoja ne vienerius metus kantriai tarnybą tęsiančius bei neįkainojama patirtį turinčius pareigūnus“.

Spalį pareigūnai dėl svarstomų pakeitimų buvo surengę protesto akciją.

Vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas atsakydamas į profesinių sąjungų nuogąstavimus yra patvirtinęs, kad tie pareigūnai, kurie turi didesnį nei 20 proc. priedą už stažą, jį išlaikys.

Jis taip pat pabrėžė, kad priedą už laipsnį siūloma inkorporuoti į minimalų pareiginės algos koeficientą – dėl to padidės pareigūnams mokamas priedas už tarnybos stažą, kuris skaičiuojamas nuo pareiginės algos.

Vyriausybės teikiamas paketas numato, kad įgyvendinant Valstybės tarnybos pertvarkos antrąjį etapą, pareigūnų darbo užmokesčiui apskaičiuoti nuo 2024 metų sausio 1 dienos bus taikomas ir naujas pareiginės algos bazinis dydis – 1 tūkst. 785,4 euro.

Vidaus reikalų ministerija skelbia, kad keičiant Vidaus tarnybos statutą pareigūnų atlyginimams didinti numatyta 24 mln. eurų.

Vidaus reikalų ministerijos statutiniams pareigūnams – policininkams, pasieniečiams, ugniagesiams, Viešojo saugumo tarnybos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnams – numatyta 11,8 mln. eurų. Tuo metu Kalėjimų ir Probacijos tarnyboms numatyta 9,4 mln. eurų, o muitininkams – 2,7 mln. eurų.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder