ŠMSM pristatė atnaujintą tarpinių patikrinimų ir brandos egzaminų tvarką
Anot ŠMSM, kaip ir dabar, I VBE dalis sudarytų 40 proc. viso brandos egzamino. Nors šiais metais jie vyko pavasarį, nuo kitų mokslo metų būtų laikomi birželio mėnesį, kaip ir brandos egzaminai. Pirmoji VBE dalis taip pat bus vykdoma egzaminų centruose.
Ministerija tikina, kad paskutinės dvi mokslo metų savaitės vienuoliktokams bus skirtos kartorjimui ir pasirengimui žinių patikrinimams. Švietimo sistemai laikinai vadovaujančios Monikos Navickienės teigimu, kaip ir žadėta, būsimi abiturientai galės perlaikyti šiais metais laikytus tarpinius patikrinimus. Pasak jos, šia galimybe kitais metais galės pasinaudoti ir dabartiniai dešimtokai.
„Šių metų vienuoliktokai galės perlaikyti egzaminus ir pasirinkti tinkamą įvertinimą. Netrukus pristatysime ir naują užduočių rengimo modelį, prie kurio dirbame“, – ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo M. Navickienė.
ŠMSM akcentuoja, kad vienuoliktokai iki lapkričio 25 d. turės apsispręsti, kurių dalykų abi brandos egzamino dalis jie ketina laikyti. Iki tos pačios dienos jie turės pranešti, ar nori perlaikyti I VBE dalį.
Sumažės lietuvių kalbos ir literatūros atsiskaitymų kiekis
Pasak viceministro Igno Gaižiūno, lietuvių kalbos ir literatūros VBE sudarys dvi, nebe trys dalys.
„Lietuvių kalbos ir literatūros VBE struktūra bus dviejų dalių. Atsisakome galutinai anksčiau numatyto antrojo tarpinio patikrinimo. Pirmoji dalis sudarys 30 proc. įvertinimo, antroji – 70 proc. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į lituanistus atstovaujančios asociacijos pasiūlymus“, – tikino I. Gaižiūnas.
Išimtis – matematikos egzaminas
Kaip pristatė viceministras, matematikos egzaminas bus sudarytas iš III dalių. I dalis bus organizuojama vienuoliktoje klasėje kovo mėnesį, II – dvyliktoje klasėje sausio mėnesį ir III dalį abiturientai laikys VBE sesijos metu. Pasak I. Gaižiūno, atitinkamą VBE dalį laikantiems moksleiviams nereikės dalyvauti pamokose dieną prieš ir po egzamino.
Viceministro teigimu, pirmos ir antros dalies bus ilginama nuo 45 min. iki valandos.
„Matematikos dalykas yra išskirtinis, kurio stiprinimui turime skirti daug dėmesio. Tai yra kitų tiksliųjų mokslų pamatas. Ne vienerius metus stebime tendenciją, kad mokinių matematikos pasiekimai nėra patys geriausi. (...) Plačiau išskaidytas matematikos egzaminas sudaro mokiniams sąlygas susitelkti į dalyko mokymąsi, yra aiškesni rėmai dėl pasiekimų patikrinimo turinio tiek mokiniams, tiek mokytojams“, – aiškino I. Gaižiūnas.
Visi ministerijos išsakyti siūlymai buvo parengti po bendro darbo su konsultacine grupe.
Birželio pabaigoje ministerija planuoja pristatyti atnaujintą egzaminų užduočių rengimo modelį. Ketvirtadienį pristatyti siūlymai sprendimams bus pateikti viešam derinimui teisės aktų sistemoje. Visuomenė savo pastabas galės teikti iki birželio 28 d.
Kaip skelbta anksčiau, kovo pradžioje Lietuvos mokyklose prasidėję tarpiniai moksleivių žinių patikrinimai švietimo sistemoje sukėlė sumaištį – kai kurių dalykų užduotys buvo per sunkios, dalis neatitiko mokymosi programos. Dėl to dalis moksleivių teigė patyrę įtampą, susirūpinimu dėl vaikų sveikatos viešojoje erdvėje dalijosi ir kai kurių moksleivių tėvai.
Kilus nepasitenkinimui dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimų, iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas. Laikinai vadovauti ministerijai pavesta socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei.
Siekdama išspręsti nesklandumus dėl tarpinių patikrinimų, naujoji ŠMSM vadovybė subūrė konsultacinę grupę, su kuria aptarė galimus pokyčius tarpinių patikrinimų sesijai.
Rašyti komentarą