Startuoja projekto „Bendradarbiavimas per sieną nuo kranto iki kranto“ veiklų įgyvendinimas

2021 m. lapkričio 19 d. įvyko projekto „Bendradarbiavimas per sieną nuo kranto iki kranto“ atidarymo konferencija, kurioje buvo pristatyti projekto tikslai, veiklos bei planuojamos investicijos.

Gargždų krašto delegacija lankėsi Neringoje, o pats renginys su rusų partneriais dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu. Po oficialiosios konferencijos atidarymo dalies dalyviai lankėsi Kuršių nerijos istorijos muziejuje ir Nidos etnografinėje sodyboje, kur susipažino su senaisiais vietos gyventojų verslais ir tradicijomis.

Renginio metu svečiai taip pat susitiko su Juodkrantės bendruomenės ir Liudviko Rėzos kultūros centro atstovais bei pasidalijo įgyvendinamomis bendruomeninėmis iniciatyvomis, veiklomis, planais. Delegacija vizito metu taip pat apžiūrėjo ir vilą „Monbijou“, kuri projekto metu bus sutvarkyta pagal parengtą fasadų restauravimo ir remonto tvarkybos darbų projektą. Vila prancūzišku pavadinimu „Monbijou“ (Mano brangenybė) – iki šių dienų išlikusi bene prabangiausia Juodkrantės vilų kvartale, ji yra įtraukta ir į Kultūros vertybių registrą. Apie šią vilą sklinda ne viena legenda - viena iš jų pasakoja, kad viloje buvo apsistojęs Hermannas Göringas, todėl ji klaidingai buvo vadinta Göringo vila. Septintajame dešimtmetyje čia veikė biblioteka, o nepriklausomybės metais - seniūnija ir medicinos punktas.

ATNAUJINS. Delegacija vizito metu taip pat apžiūrėjo vilą „Monbijou“, kuri projekto įgyvendinimo metu bus sutvarkyta pagal parengtą fasadų restauravimo ir remonto tvarkybos darbų projektą. Neringos savivaldybės nuotr.

ATNAUJINS. Delegacija vizito metu taip pat apžiūrėjo vilą „Monbijou“, kuri projekto įgyvendinimo metu bus sutvarkyta pagal parengtą fasadų restauravimo ir remonto tvarkybos darbų projektą. Neringos savivaldybės nuotr.

Projektą „Bendradarbiavimas per sieną nuo kranto iki kranto“ įgyvendina keturi partneriai: Gargždų krašto muziejus, Neringos savivaldybės administracija, privati kultūros muziejaus įstaiga Senoji vokiečių mokykla „Waldwinkel“ ir Polesko savivaldybės rajono administracija. Projekto partneriai siekia skatinti pilietinės visuomenės plėtrą Klaipėdos rajono, Neringos ir Polesko savivaldybėse, remiant socialines ir kultūrines iniciatyvas kurti produktus ir paslaugas, susijusias su tradicinių amatų, vietos tradicijų ir kultūros išsaugojimu.

Vykdydami projektą, partneriai restauruos J. Genio malūną Klaipėdos rajone, taip pat bus restauruojamas istorinis buvusios alaus daryklos pastatas ir poilsio zonos Polesko mieste ir Zalivino kaime.

Projektas įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą. Bendras projekto biudžetas – 774 670,57 EUR (697 203,51 EUR - finansuojama programos lėšomis, 77 467,06 EUR– projekto partnerių lėšos), numatoma trukmė – 18 mėnesių.

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Neringos savivaldybės administracija ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį. Programos interneto svetainė: www.eni-cbc.eu. Europos Komisijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir plėtros generalinio direktorato interneto svetainė: https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_lt

***

Kviečia į ciklo „Eko karta” renginį „Kopos”

Ketvirtas ir paskutinis ciklo „Eko karta“ renginys vyks lapkričio 29 d., pirmadienį, 18 val. Jame bus pristatomos ekologinės situacijos ir pokyčiai Kuršių nerijos kopose. Renginio vieta - Nidos bendruomenės namai (Taikos g. 17, Neringa).

PROGRAMA

* Poetiško septynerius metus kurto Eugenijaus Nedzinsko filmo apie keliaujančias kopas peržiūra.

* Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ moterų choro „Smiltatė“ (vad. Vytautas Valys) pasirodymas.

* Ilgamečio Kuršių nerijos tyrinėtojo, KU prof. dr. Ramūno Povilansko pasakojimas apie pajūrio kopų kraštovaizdžių susidarymą, gamtinę kaitą ir žmonių daromą poveikį.

* VU mokslininkai doc. Artūras Bautrėnas ir dokt. Neringa Mačiulevičiūtė-Turlienė pristatys Neringos apsauginio kopagūbrio dinamikos tyrimus, kurie leidžia įvertinti kopų dinamiką metų, sezonų eigoje bei suteikia galimybę nustatyti jautriausias ir pažeidžiamas kopų vietas.

* Kuršių nerijos tyrinėtojas, KU doktorantas Arvydas Urbis atsakys į rūpimus klausimus apie pajūrio kopų tvarkybą, išsaugojimą ir žmonių daromo poveikio neutralizavimą.

* Kartu su Kuršių nerijos nacionalinio parko specialistais specialiame įrenginyje supustysime naują kopą.

Dalyvavimas renginyje tik su galimybių pasais. Būtina išankstinė registracija. Nuorodą į šio renginio registracijos formą rasite interneto svetainėje www.kulturossala.lt, skiltyje Renginiai. Informuojame, jog renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas, o medžiaga publikuojama.

***

Bus teikiama tik akredituota socialinė priežiūra

Nuo 2022 m. sausio 1 d. tik akredituotos socialinės paslaugos, teikiamos asmenims, galės būti finansuojamos valstybės bei savivaldybių biudžetų lėšomis.

Vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintu Socialinės priežiūros akreditavimo tvarkos aprašu taip pat Akredituotos socialinės priežiūros teikimo reikalavimais bei Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. V13-114 patvirtintu Socialinės priežiūros akreditavimo ir akredituotos socialinės priežiūros kokybės kontrolės tvarkos aprašu, įstaigos (tarp jų ir socialines paslaugas teikiančios asociacijos, bendruomenės, viešosios įstaigos), pageidaujančios teikti akredituotą socialinę priežiūrą, gali teikti prašymus bei dokumentus Neringos savivaldybės administracijai.

Įstaigų prašymai ir Socialinės priežiūros akreditavimo tvarkos apraše nurodyti dokumentai Neringos savivaldybės administracijai pateikiami elektroniniu paštu adresu [email protected] (dokumentai vienu laišku gali būti pateikiami naudojant specialias didelės apimties byloms siųsti pritaikytas programas ir (ar) mainavietes internete) arba pristatomi adresu: Taikos g. 2, 93123 Neringa.

Teisė teikti paslaugas bus suteikiama 3 metų laikotarpiui su galimybe jį pratęsti.

Išsami informacija teikiama Neringos savivaldybės administracijos Socialinės pramos skyriuje (Taikos g. 2, Neringa, I a., 8 kab.), tel. 8 659 28007, el. paštas [email protected] Nuorodas į minimus dokumentus rasite interneto svetainėje www.neringa.lt, skiltyje Naujienos.

***

Muziejuje - išskirtinės kūrybinės dirbtuvės

Lapkričio 20 d. Rašytojo Thomo Manno memorialinis muziejus prisipildė kūrybinės dvasios – vyko kūrybinės dirbtuvės „Suvenyrai – įkūnyta regiono dvasia“. Jų metu buvo sukurti suvenyrų prototipai, ateityje galėsiantys tapti tikro suvenyro pagrindu. Sukurti suvenyrai atliepia Mažosios (Prūsų) Lietuvos regiono, Kuršių nerijos krašto savastį.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo įvairių meno šakų, tokių kaip šiuolaikinė juvelyrika, skulptūra, keramika, fotografija, audiovizualinis menas atstovai Neringa Poškutė-Jukumienė, Albinas Jukumas ir Aleksas Jukumas, Ingrida Mockutė-Pocienė, Faustas Pocius, Karina Kazlauskaitė, Daiva Ložytė, Laura Motuzaitė, Rosana Lukauskaitė, Eglė Tamulytė bei prie menininkų prisijungę kiti Neringos bendruomenės nariai.

Suvenyrų kūrimas įtraukė jaunąją kūrėjų kartą į unikalaus krašto istorijos ir ryškiausių jos asmenybių pažinimą, o jų sukurti darbai ir idėjos neabejotinai praturtins mūsų regiono, glaudžiai susijusio su turizmu, paslaugų kokybę.

Kūrybinių dirbtuvių rezultatai šiuo metu pristatomi visiems lankytojams trumpalaikėje parodoje Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje.

Užsukite į svečius ir išvysite netikėtus ir daugiaplanius, skirtingus krašto savasties ženklus įkūnijančius suvenyrus, sukurtus naudojant emalio techniką.

Renginys organizuotas pagal tarptautinį projektą „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: Genius loci regiono dvasia / KantoMannia“. Neringos muziejai nuo 2020 m. vidurio vykdo šį projektą, finansuojamą Europos Sąjungos, bendradarbiavimo per sieną programa Rusija–Lietuva 2014–2020.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Projekto biudžetas – 408 316,81 EUR. Finansuojamos programos suma – 367 485,13 EUR.

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

 

***

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder