Skiepai
Studentai taip pat nori būti įtraukti į prioritetinių grupių sąrašą

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) balandžio 21 d. kreipėsi į LR Sveikatos apsaugos ministeriją dėl studentų įtraukimo į vakcinacijos prioritetų sąrašą.

Tokį lūkestį studentai grindžia tuo, kad šalyje paskelbtas karantinas apsunkino ne tik studijų proceso organizavimą, bet kartu reikšmingai daliai studentų atėmė galimybę pasiekti studijų programoje numatytus rezultatus. Tuo tarpu tinkamai funkcionuojantį švietimo sektorių, LSS teigimu, turėsime tik užtikrinus visų, o ne pavienių jo grupių vakcinaciją iki rudens semestro pradžios.

LSS atlikto tyrimo duomenimis, karantinas sukliudė daugiau nei pusės studentų praktikas, maždaug pusei studentų padidėjo darbo krūvis, o trečdaliui teko keisti baigiamuosius darbus. Maždaug pusė apklaustųjų studentų teigė, kad dėl karantino parengs prastesnį baigiamąjį darbą. Studentų teigimu, studijas vykdant nuotoliniu būdu, taip pat teko susidurti su sunkumais dėl dėstytojų kompiuterinio raštingumo įgūdžių trūkumo bei prieigos prie studijoms reikalingų įrankių.

LSS manymu, dėl minėtų problemų kenčia ne tik studentų, bet ir valstybės interesai, todėl, kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, svarbu sudaryti sąlygas kaip įmanoma greičiau grįžti prie saugaus kontaktinio studijų proceso, taip užtikrinant kokybiškas studijas. Sąlygų studentams gauti pilną skiepijimo kursą iki rudens semestro pradžios sudarymas leistų aukštosioms mokykloms pradėti vykdyti kontaktines studijas, kurių metu būtų užtikrinamas ne tik dėstytojų, bet ir studentų saugumas.

Studentai kreipimesi išreiškė nepritariantys LR Sveikatos apsaugos ministerijos viešai išsakytiems teiginiams, jog paskiepijus dėstytojus kontaktinis mokymas aukštosiose mokyklose galėtų vykti ir nepaskiepijus studentų, nes toks sprendimas į auditorijas grąžinti studentus jų nepaskiepijus, anot jų, padidintų grėsmę viruso plitimui.

Šiuo metu į prioritetinių grupių skiepijimo sąrašą yra įtraukti švietimo sektoriaus darbuotojai, sveikatos mokslų studijų krypčių programų studentai bei abiturientai.

Sidebar placeholder