Sutvarkyta 1000-oji interaktyviajame žemėlapyje pažymėta atliekomis užteršta teritorija
Nuo interaktyviojo žemėlapio įdiegimo pradžios 2023 m. rugsėjį, gyventojai pranešė apie 1 754 pažeidimus gamtoje, 1000-asis sutvarkytas atvejis buvo pažymėtas Pagėgių savivaldybėje, Opstainių kaime.
Vilkyškių miške buvo rastos išmestos šiferio atliekos. Aplinkosaugininkai apžiūrėję teritoriją nustatė, kad atliekos buvo išmestos seniai, todėl rasti teršėjo nepavyko.
Neradus atliekomis atsikračiusio asmens, prievolė sutvarkyti teritoriją tenka teritorijos savininkui, šiuo atveju Valstybinei miškų urėdijai. Šiferio atliekas geranoriškai sutvarkė Šilutės regioninio padalinio Rambyno girininkijos darbuotojai.
Interaktyviajame žemėlapyje gyventojai dažniausiai pažymi atliekas. Atliekų pakelėse, miškuose ir kitose teritorijose būna palikta įvairiausių, tačiau dažniausiai – padangos, statybinės atliekos.
Aplinkos apsaugos departamento parengtose atmintinėse galima rasti informaciją, kaip tinkamai tvarkytis su statybinėmis atliekomis ir su automobilių padangomis.
Žemėlapyje galima stebėti jau pažymėtų vietų tvarkymo progresą pagal pranešimui priskirtą statusą: gauta, tiriama, išspręsta, nepasitvirtino ir pamatyti, kaip vieta atrodo po sutvarkymo.
Aplinkosaugininkai gavę pranešimą žino tikslias koordinates ir nuvykę į pažymėtą vietą pradeda tyrimą: nustatomas pažeidėjas ir įpareigojamas sutvarkyti atliekas. Nenustačius pažeidėjo, atliekas įpareigojamas sutvarkyti sklypo savininkas.
Tvarkaulietuva.lt – patogus būdas, pranešti apie užterštas teritorijas šalyje
Aplinkos apsaugos departamentas 2023 m. rugsėjo mėn. sukūrė interaktyvųjį žemėlapį. Žemėlapyje galima greičiau ir tiksliau pranešti apie pastebėtas šiukšles gamtoje, gyventojai kviečiami prisidėti mažinant užterštų teritorijų skaičių šalyje, identifikuojant ir jas kuo greičiau sutvarkant. Interaktyviajame žemėlapyje tvarkaulietuva.lt gyventojų prašoma pateikti kuo detalesnę informaciją: pridėti nuotraukų, pažymėti koordinates, kuo detaliau aprašyti situaciją ir taip prisidėti prie aplinkos saugojimo.
Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.
Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu [email protected].
Rašyti komentarą