Sugriežtinta senų dujų balionų naudojimo tvarka

Svarbu: pasinaudokite parama ir pasikeiskite dujų balioną​

(2)

Visi šalies gyventojai šiais metais privalo pasikeisti namuose naudojamus suskystintų dujų balionus. To nepadariusiems iki metų pabaigos bus skiriamos baudos ir išlaidas jau teks apmokėti patiems.

Beveik 1,5 tūkst. iš 2 tūkst., arba beveik trys ketvirtadaliai daugiabučių, maisto gamybai naudojusių nesaugius dujų balionus, jau pakeitė juos elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis gamtinėmis dujomis.

Nuo 2025 m. pradžios trijų aukštų ir didesniuose daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami, tad Energetikos ministerija kviečia tokių daugiabučių gyventojus suskubti juos pasikeisti ir pasinaudoti valstybės parama, rašoma ministerijos pranešime.

Teigiama, kad ministerija tam šiemet skirs 3,8 mln. eurų.

Energetikos viceministrė Inga Žilienė sako, jog ši 2020 m. pradėta paramos priemonė sulaukia didelio gyventojų aktyvumo.

„Per ketverius metus su valstybės parama elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis dujomis pakeista daugiau kaip 32 tūkstančiai dujų balionų.

Vadinasi, 32 tūkstančiai namų ūkių gali džiaugtis tiek didesniu saugumu, tiek didesniu komfortu, nes parama skiriama ne tik elektros instaliacijos ar dujų sistemos įrengimui daugiabutyje, bet ir naujos modernios viryklės įsigijimui", - nurodo ji.

Iš viso 2020-2023 metais nesaugių dujų balionų keitimui alternatyviais energijos šaltiniais daugiabučiuose Energetikos ministerija skyrė beveik 27 mln. eurų paramą.

Ja jau pasinaudojo 1478 daugiabučių 58 savivaldybėse, dar pora šimtų daugiabučių jau kreipėsi paramos arba yra pradėję dujų balionų keitimo procesą.

Dujų balionų daugiabučiuose jau nebeliko Joniškio, Kelmės, Elektrėnų, Jonavos rajonų savivaldybėse.

Keičiant dujų balioną, vienam butui valstybė skiria iki 726 eurų paramos: daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose - iki 242 eurų, namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui - iki 242 eurų, taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui - iki 242 eurų.

Dujų balionų nepasikeitimas, Energetikos ministerijos teigimu, būtų traktuojamas kaip Energetikos įrenginių įrengimo, eksploatavimo ir saugos norminių aktų pažeidimas.

Ministerija nurodė, kad tai užtraukia baudą asmenims nuo 60 iki 140 eurų. O juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims - nuo 200 iki 440 eurų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder