Seimas

Svarstys pataisas dėl amžiaus cenzo mažinimo dalyvaujant Seimo rinkimuose

(1)

Antradienį Seime planuojama svarstyti Konstitucijos pataisų projektą, kuriuo siūloma nustatyti, kad į parlamentą galėtų kandidatuoti piliečiai ne nuo 25 metų, kaip yra dabar, bet asmenys, sulaukę 21 metų. Kaip teigiama projekto aiškinamajame rašte, šiuo metu Lietuva yra viena iš keturių ES valstybių nacionaliniam parlamentui taikanti 25-erių metų amžiaus ribą.

Tuo tarpu kituose rinkimuose Lietuvoje galioja žemesnis amžiaus cenzas: kandidatuoti į Europos Parlamentą Lietuvoje gali asmenys, sulaukę 21 metų amžiaus, o tam, kad būtų išrinkti į savivaldybės tarybą, pakanka turėti 18 metų.

„Galiojančio amžiaus cenzo kandidatuojant į Seimą sumažinimas paskatintų kryptingesnį jaunų žmonių atstovavimą ir didesnį dėmesį jaunimo politikos klausimams Seimo darbotvarkėje“, – teigia projekto iniciatoriai.

Anot vienos iš pataisų iniciatorės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, kalbėta ir apie amžiaus cenzo mažinimą iki 18 metų ribos, tačiau 21 metai pasirinkti kaip kompromisas.

Tam, kad siūlomos Konstitucijos pataisos būtų priimtos, Seime reikia balsuoti du kartus. Siūlomi pakeitimai laikomi priimtais, jei per kiekvieną balsavimą jiems pritaria ne mažiau nei 94 Seimo nariai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder