Su menininkais susitikęs Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis išreiškė viltį, kad ir šis pleneras turės tęstinumą. Neringos savivaldybės nuotr.

Tapybiškas Neringos kraštovaizdis užbūrė Ukrainos menininkus

Neringoje vyksta pirmasis Ukrainos menininkų tapybos pleneras. Tarp aštuonių plenero dalyvių – ir neringiškiams jau pažįstami kūrėjai, ir pirmą kartą kūrybinio įkvėpimo čia ieškantys menininkai.

Jau trečiajame Neringoje vykstančiame plenere dalyvaujantis tapytojas Serhiy Dupliy pasakoja, kad Neringa išsiskiria savo kintančiu gamtovaizdžiu ir šviesa. „Myliu Baltijos jūrą, bet kai atvykau, sužinojau, kad čia buvo viena iš ekspresionistų kolonijų. Nidoje kūręs Maksas Pechšteinas - mano mėgstamas dailininkas, tad šis kraštas man, menininkui, kaip Jeruzalė tikinčiajam“, - pažymėjo S. Dupliy.

Plenere dalyvavo ir Klaipėdoje daugiau nei dešimtmetį gyvenantis ir kuriantis ukrainiečių akvarelistas Sergiy Lysyy, kurio darbai eksponuojami įvairiose pasaulio galerijose. Šio menininko darbų paroda veikė ir Juodkrantėje.

Kūrybinio įkvėpimo Neringoje taip pat semiasi ir pokalbius su mūzomis mezga Natalia Zastavna, Serhiy Hai, Anton Kovac, Petro Lebedinec, Alla Alekseeva, Yelizaveta Kravtsova.

Pagrindinė plenero dalyvių rezidencija – Pervalka, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Praktinio mokymo bazė.

Su menininkais susitikęs Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis išreiškė viltį, kad ir šis pleneras turės tęstinumą.

„Kartu su bendraminčiais, kurorto kultūros bendruomene siekiame atkurti visoje Europoje ir net už jos ribų garsios Nidos dailininkų kolonijos tradiciją. Šiandien jau turime plenerą, kuris Neringoje vyksta daugiau nei du dešimtmečius. Džiugu, kad tokiu sunkiu Ukrainai metu galite būti čia, ir tikiuosi, kad sugrįšite, kad kūrybinio įkvėpimo Neringoje semsis jūsų kolegos ar net jūsų auklėtiniai“, – į Neringos savivaldybėje apsilankiusius Ukrainos menininkus kreipėsi meras D. Jasaitis.

Bendraudami su meru plenero dalyviai dėkojo už tęsiamas ekspresionistines tradicijas, o visai Lietuvai – už didžiulį Ukrainos tautos palaikymą.

„Visi kartu mes nugalėsim“, – pažymėjo tapytojas Serhiy Hai, priskiriamas prie vienų geriausių Ukrainos menininkų.

Šiandien, rugpjūčio 29 d., 18 val. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Praktinio mokymo bazėje (Pervalkos g. 1, Neringa) vyks plenero parodos pristatymas. Parodos pristatyme dalyvaus plenero dailininkai, koncertuos Kauno folkloro klubas „Liktužė“ (vadovė Jūratė Svidinskienė, klubo prezidentas Sigitas Šamborskis).

Plenerą organizuoja Neringos savivaldybė.

***

Skelbiama atranka į Neringos savivaldybės Kultūros ir meno tarybą

Į Kultūros ir meno tarybą gali būti siūlomi asmenys, žinomi dėl savo pasiekimų kultūros ir (ar) meno srityje Neringoje bei šiose srityse turintys ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį. Neringos savivaldybės nuotr.

Į Kultūros ir meno tarybą gali būti siūlomi asmenys, žinomi dėl savo pasiekimų kultūros ir (ar) meno srityje Neringoje bei šiose srityse turintys ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį. Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybė skelbia paiešką kultūros srities profesionalų, norinčių prisidėti sprendžiant strateginius Neringos kultūros politikos formavimo ir įgyvendinimo klausimus – ieškoma kandidatų į Kultūros ir meno tarybą.

Iki 2030 metų išskirtos keturios Neringos kultūros politikos kaitos kryptys: bendruomenės kūrybiškumo skatinimas ir tarpsektorinės sąveikos didinimas; vietos identiteto stiprinimas ir kultūros paveldo aktualizavimas; kultūros prieinamumo didinimas ir komunikacija; biudžetinio sektoriaus paslaugų kokybės gerinimas bei kultūros lauko stebėsena.

Nuoseklų Neringos savivaldybės kultūros politikos kaitos gairių įgyvendinimą atspindi pirmasis savivaldybės kultūros indeksas, kurio lyderė yra Neringa – kurorto Savivaldybė skiria didžiausią finansavimą kultūrai, čia daugiausia kultūros organizacijų, tenkančių 1 tūkst. gyventojų. Neringa išsiskiria ir meno kūrėjų gausa (indekse Neringa užima trečiąją vietą).

Kultūros ir meno tarybos tikslas – bendradarbiaujant su Savivaldybės taryba ir Neringos savivaldybės administracija prisidėti sprendžiant strateginius miesto kultūros politikos formavimo bei įgyvendinimo klausimus.

Į Kultūros ir meno tarybą gali būti siūlomi asmenys, žinomi dėl savo pasiekimų kultūros ir (ar) meno srityse Neringoje bei turintys ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį kultūros ir meno srityje, žinių bei gebėjimų (kompetencijos), padedančių siekti Kultūros ir meno tarybai keliamų tikslų ir įgyvendinti jos funkcijas. Į Kultūros ir meno tarybos narius siūlomi asmenys privalo būti nepriekaištingos reputacijos, kaip ji apibrėžta Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme.

Atstovų delegavimo tvarka numatyta Kultūros ir meno tarybos nuostatuose, kuriuos galima rasti Neringos savivaldybės interneto svetainėje adresu neringa.lt

Dėl išsamesnės informacijos galima kreiptis į Neringos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiąją specialistę Dianą Liutkutę (8 469) 52 622 arba el. paštu [email protected]

Siūlymų dėl pretendentų į Neringos savivaldybės Kultūros ir meno tarybą laukiama iki 2023 m. rugsėjo 15 d.

***

Mokymai „Kūrybiškas dirbtinio intelekto panaudojimas turizmo versle

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ Neringos turizmo verslo atstovus rugsėjo 22 d. kviečia į mokymus, kurių tema „Kūrybiškas dirbtinio intelekto panaudojimas turizmo versle“.

Mokymų programa

• Kūrybiškumo samprata. Dirbtinio intelekto (DI) samprata. Kūrybiškumo ir dirbtinio intelekto sąsajos. Naudingi DI įrankiai turizmo versle.

• Praktinės dirbtuvės – kuriame su dirbtinio intelekto įrankiais.

Vieta: Neringos savivaldybės administracijos posėdžių salė, Taikos g. 2, Nida.

Mokymų trukmė: 3 akademinės valandos.

Mokymų rezultatas: mokymų metu kiekvienas dalyvis naudodamas DI įrankius sukurs vaizdą (-us) ir teksto įrašą (-us) savo turizmo verslui.

Reikalingos priemonės: asmeninis kompiuteris, prieiga prie interneto, gmail.com el. paštas (registracijai prie DI įrankių).

Mokymai nemokami. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija.

Daugiau informacijos ir nuoroda į registracijos anketą – Neringos savivaldybės interneto svetainės neringa.lt skelbimų skiltyje.

***

Edukacija Mokslo ir žinių dienos proga

Rugsėjo 1-ąją vyks Mokslo ir žinių dienai skirta edukacija („gamtinėjimas“) „Žaiskim ir pažinkim Kuršių neriją“. Edukacija vyks Kuršių nerijos nacionalinio parko kiemelyje (Naglių g. 8). Kviečiami dalyvauti vaikai, jaunimas bei visa šeima. Edukacijos pradžia – 16 val. Jus pasitiks edukatorė Goda. Dalyvavimas nemokamas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder