narkotikai

Trijose savivaldybėse bus pradedamas bandomasis narkotikų prevencijos projektas

Vidaus reikalų ministerija Vilniaus, Alytaus ir Klaipėdos rajono savivaldybėse imasi įgyvendinti Nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomojo modelio projektą.

Kaip skelbia ministerija, pirmadienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė su projekte dalyvaujančių savivaldybių merais pasirašys bendradarbiavimo sutartis.

Vidaus reikalų ministerijos inicijuotas projektas nuo gruodžio iki kitų metų gegužės 31-osios bus įgyvendinamas septyniose pasirinktose Vilniaus, Alytaus ir Klaipėdos rajono mokyklose.

Anot ministerijos, bandomuoju projektu siekiama rasti būdus efektyviau spręsti narkotikų paplitimo tarp nepilnamečių problemą, ypatingą dėmesį skiriant visų prevencija užsiimančių institucijų ir organizacijų įtraukimui ir jų nuosekliam, koordinuotam veikimui vykdant prevencines veiklas. 

Projektu bus bandoma sukurti ir patikrinti narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose mechanizmą ir taip didinti mokinių saugumą ugdymo įstaigose bei prieigose, formuoti teisės pažeidimams atsparią aplinką ir sudaryti prielaidas moksleivių elgesio keitimui.

Projekto metu bus dirbama ir su mokinių tėvais, mokyklos administracija, bendruomene.

Ministerija pabrėžia, kad šiuo metu tokio mechanizmo Lietuvoje nėra, o institucijos prevencinę veiką vykdo fragmentiškai. 

Pasak ministerijos, projekte dalyvauja dauguma prevenciją vykdančių institucijų ir organizacijų: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Vidaus reikalų, Švietimo, mokslo ir sporto, Sveikatos apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, projekte dalyvaujančių savivaldybių administracijos, Visuomenės sveikatos biurai, Pedagoginės psichologinės tarnybos, taip pat Policijos departamentas, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, Lietuvos dienos centrų asociacija, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Jaunimo reikalų agentūra ir kitos.

Šalyje stebimas nepilnamečių narkotikų vartojimo didėjimas. Šiemet sausio-rugpjūčio mėnesiais registruoti 75 nepilnamečiai, įtariami padarę nusikalstamas veikas, susijusias su disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis ir jų kontrabanda. Pernai tuo pačiu laikotarpiu – 66 nepilnamečiai.

Didėja ir administracinių nusižengimų skaičius, kuriuos dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimo padaro nepilnamečiai iki 16 metų, negalintys būti traukiami administracinėn atsakomybėn dėl savo amžiaus. Pernai per visus metus tokių nepilnamečių buvo nustatyta 94, o per šių metų nepilnus devynis mėnesius – 121.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder