UAB „Kretingos šilumos tinklai“: kiekvienas išleistas euras turi sugrįžti nauda klientams

Vienas iš svarbiausių UAB „Kretingos šilumos tinklai“ veiklos prioritetų yra kokybiškų ir patikimų paslaugų šilumos vartotojams užtikrinimas. Šilumos gamyba ir tiekimas turi būti efektyvūs, saugūs ir patikimi. Šilumos kelias nuo katilinės iki radiatoriaus privalo veikti nepriekaištingai, kaip gera vokiška autostrada.

Siekdama šių tikslų UAB „Kretingos šilumos tinklai“ nuosekliai investuoja į įmonės infrastruktūrą ir stiprina savo technologinį potencialą.

Šiomis dienomis užbaigti katilinės Nr. 2, esančios Kretingos mieste (Melioratorių g. 10), 5-ojo ir 6-ojo šilumos katilų kapitalinio remonto darbai. Abu katilai yra po 5 MW ir juose gaminama šiluma Kretingos miesto vartotojams.

Dėl teisingai pasirinktų technologinių sprendimų nuspręsta renovuoti esamus katilus ir pratęsti jų eksploatacijos laiką. Įmonės investicijos į katilinės atnaujinimą ir prakiurusių katilų prikėlimą naujam gyvenimui siekia apie 100 tūkstančių eurų.

Užtikrinus konkurenciją, pavyko gerokai sumažinti katilinės remonto darbų kainą.

Pasirinktas ekonomiškas variantas - pratęsti esamų katilų tinkamumo naudoti laiką, nes, palyginimui, dviejų naujų katilų kaina rinkoje siekia net apie 3 mln. eurų.

Atlikus numatytus darbus yra sudarytos sąlygos patikimesniam ir efektyvesniam šilumos gamybos procesui. Prie to prisidės ir liepą įrengtas sijotuvas.

Jį naudojant biokuro skiedros yra atsijojamos ir pagal dydį suformuojamos atskiros frakcijos. Tai leidžia užtikrinti kokybiškesnę kuro katilų eksploataciją.

Siekdama pagerinti infrastruktūrą ir pritraukti naujus vartotojus, UAB „Kretingos šilumos tinklai“ jau pradėjo naujos trasos į Kretingos miesto ligoninę projektavimo darbų atranką.

Nutiesus naują šilumos trasą, Kretingos miesto ligoninė bus prijungta prie centralizuotų šilumos tinklų.

Viena nesandariausių ir nuostolingiausių trasų yra Salantuose. Apie 270 m ilgio trasoje nuo katilinės iki ligoninės prarandama apie 43 proc. trasa tiekiamos šilumos.

UAB „Kretingos šilumos tinklai“ nepriklausomai valdybai pritarus, ši nuostolinga trasa dar iki šildymo sezono pradžios bus sutvarkyta. Vietoj senojo vamzdyno bus paklotas naujas.

Pasibaigus šildymo sezonui UAB „Kretingos šilumos tinklai“, siekdama išvengti galimų gedimų ir užtikrinti gyventojams patikimą šilumos tiekimą būsimo šildymo sezono metu, privalo atlikti vamzdynų profilaktiką ir tinkamai pasiruošti naujam šildymo sezonui.

Norint patikrinti trasų sandarumą ir nustatyti galimus vamzdynų defektus (šilumos nutekėjimą), o sykiu ir mažinti perduodamos vartotojams šilumos nuostolius, vamzdžiuose cirkuliuojantis šilumnešis nudažomas nedideliu fluoresceino tirpalo kiekiu, kuris vandeniui suteikia žalią atspalvį.

Toks dažytas termofikacinis vanduo nėra kenksmingas sveikatai ir aplinkai, tačiau jį gerti ar vartoti maistui ruošti nerekomenduojama.

Tyrimai, atlikti JAV ir Europos labaratorijose patvirtina, kad šie dažai yra augalinės kilmės, biologiškai suyrantys ir nėra toksiški aplinkai - nei faunai, nei florai, nei žmonėms.

Vasaros sezono metu įmonė intensyviai atlieka šilumos vamzdynų hidraulinius bandymus, todėl dar kartą primena Kretingos rajono gyventojams, kad, pastebėję žalią vandenį vandens telkiniuose, miesto kanalizacijos tinkluose, atskirose miesto teritorijose ir ypač gyvenamosiuose namuose įrengtose karšto vandens sistemose, iškart apie tai praneštų tel. 8 618 44789 arba el. p. [email protected].

Bendrovės specialistai nedelsdami pasirūpins gedimo likvidavimu.

Hidrauliniais bandymais nustatyti defektai yra šalinami, buvo atnaujintos įvairios vamzdynų atkarpos. Šios investicijos didina šilumos tiekimo patikimumą ir mažina šilumos praradimus tiekimo trasose.

UAB „Kretingos šilumos tinklai“ vadovas Dainius Budrys: „Puikiai suprantame, kad kiekviena atliekamo hidraulinio bandymo minutė sukelia gyventojams nepatogumus - jie tuo metu neturi karšto vandens, todėl stengiamės šiuos darbus atlikti operatyviai, negaišdami laiko.

Kita vertus, svarbu suprasti, kad, ne šildymo sezono metu pašalinus vamzdynų vietose išryškintus defektus, iki minimumo sumažinama šilumos tiekimo gedimų tikimybė šaltuoju metų laiku.

Vasarą atliekant hidraulinius bandymus trumpam sustabdomas tik šilumos tiekimas karštam vandeniui ruošti, o įvykus gedimui žiemos metu, šilumos tiekimo sutrikimams pašalinti gali būti stabdomas ne tik karšto vandens tiekimas, bet ir išjungiamas pastatų šildymas.

O tai reiškai, kad centralizuotos šilumos vartotojai patirtų nepalyginti didesnių nepatogumų.“

Bendrovė svarbiu prioritetu laiko teikiamų paslaugų kokybę ir saugumą vartotojams. Siekiant apsisaugoti nuo legioneliozės nuolat atliekama karšto vandens sistemų dezinfekcija.

Termošoko metu, kuris trunka valandą, vandens temperatūra vartotojų karšto vandens čiaupuose pasiekia 66 laipsnius.

Tokia temperatūra visiškai dezinfekuoja vandens tiekimo sistemas ir užtikrina saugų vandens vartojimą ištisus metus.

Pagal numatytą grafiką karšto vandens sistemų dezinfekcija yra atliekama visuose centralizuoto karšto vandens tiekimo vamzdynuose.

Tai užtikrina kokybišką karšto vandens vartojimą kiekvienam UAB „Kretingos šilumos tinklai“ klientui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder