Į LFF prezidento postą – du kandidatai

UEFA atstovų akivaizdoje Seimo komitetas laikinai atidėjo LFF tiesioginio valdymo įstatymo svarstymą: duos daugiau laiko federacijai

Trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete (BFK) vykstančiame įstatymo projekto „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ svarstyme, kuriame taip pat dalyvavo ir UEFA atstovai, nuspręsta atidėti klausimo svarstymą ir Lietuvos futbolo federacijai (LFF) duoti laiko priimti sprendimus, kurių reikalauja parlamentarai.

„Siūlau bendru sutarimu duoti laiko. Tuomet atidžiai stebėti procesą. Ministrės prašymu, mes tikimės iš UEFA ir FIFA raštiško įsipareigojimo su aiškiomis datomis ir konkrečiomis nuostatomis, kurios būtų įgyvendintos.

Konkrečios nuostatos dėl rinkimų, dėl klubų atstovavimo, dėl reputacijos, audito, etikos komisijų. Jeigu matysime, kad nėra imamasi konkrečių žingsnių, tuomet prie šio įstatymo galėsime grįžti“, – posėdžio pabaigoje konstatavo BFK pirmininkas Mykolas Majauskas, kurio siūlymą palaikė visi komiteto nariai.

M. Majauskas: LFF turi prisiimti atsakomybę už prastus futbolo rezultatus

Prasidėjus posėdžiui, konservatorius ragino LFF prisiimti atsakomybę už esamus prastus rezultatus ir kriminalą futbolo struktūrose.

„Mano nuomone, už esamą situaciją didžiąją dalimi atsakomybę turi prisiimti LFF. Jei LFF įgyvendintų šias reformas, įstatymas nebūtų reikalingas“, – teigė M. Majauskas.

Jis taip pat paragino LFF negąsdinti sankcijomis, nes Lietuvai didžiausia bausmė yra prasti rezultatai ir kriminalas futbolo struktūrose.

„Negąsdinkite sankcijomis, didžiausia bausmė Lietuvai, kad esame FIFA reitingo dugne ir turime kriminalą futbolo struktūrose, viskas jūsų rankose“, – sakė BFK pirmininkas.

Tuo tarpu LFF prezidentas Tomas Danilevičius tvirtino, kad futbolo federacija neturi tikslo ko nors gąsdinti ir yra pasiruošusi įsiklausyti į politikų pastabas bei daryti pokyčius federacijos valdyme.

„Ne mūsų tikslas kažką gąsdinti ar negąsdinti. Esame pasirengę kalbėti dėl esamų problemų, dėkingi už tai, kad pasikvietėte. Ne kartą beldėmės į jūsų duris ir galų gale prisibeldėme“, – tikino T. Danilevičius.

„Keisime įstatus besivadovaudami gerąja FIFA ir UEFA praktika. Mums reikia laiko ir tai įgyvendinsime, jeigu tai bus galima įgyvendinti ir nebus priimti drastiški sprendimai Seime. Jau sudarėme darbo grupę, kur dirbame ties šiuo klausimu, iš jos išeis pasiūlymas Neeilinei konferencijai, kuri balsuos dėl įstatų projektų“, – pridūrė jis.

UEFA atstovas: tiesioginio valdymo įstatymo priėmimo atveju, LFF būtų suspenduota

Posėdyje taip pat dalyvavęs UEFA Nacionalinių asociacijų valdymo biuro vadovas Luca Nicola pabrėžė suprantantis, kad visų susidomėjusių šia tema, tiek politikų, tiek LFF atstovų siekis, yra futbolo Lietuvoje augimas ir vystymasis. Tačiau, jis pabrėžė, kad LFF tiesioginio valdymo atveju, federacija būtų suspenduota.

„Svarbu pabrėžti, kad tokiu atveju, kaip ir minėjome laiške, federacija būtų suspenduota, ko niekas nenori. Tai ilgajame laikotarpyje pakenktų Lietuvos futbolui, nes klubai negaus pinigų iš FIFA ir UEFA, Lietuvos futbolo rinktinės ir klubai negalės dalyvauti tarptautinėse varžybose. Tikimės, kad įsikišimo nereikės“, – teigė L. Nicola.

LFF generalinis sekretorius: reformas ketiname įgyvendinti iki metų pabaigos

Vienas iš LFF tiesioginio valdymo įstatymo iniciatorių, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas klausė LFF atstovų, per kokį laiko tarpą planuojamos reformos, apie kurias kalba federacija, turėtų būti įgyvendintos.

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius tvirtino, kad jos turėtų būti įgyvendintos iki metų pabaigos.

„Laike, ką įsivaizduojame ir su FIFA bei UEFA atstovais, tai gruodžio viduryje vyks neeilinė konferencija, tad laiko reikėtų iki metų pabaigos“, – sakė E. Stankevičius.

LFF tiesioginio valdymo idėja iškelta dar liepą

ELTA primena, kad tiesioginio LFF valdymo klausimą politikai iškėlė liepos pabaigoje vykusiame jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į Vykdomąjį komitetą (VK).

Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus.

Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.

Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.

Tačiau, rugsėjo viduryje pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.

Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos.

Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.

Praėjusios savaitės antradienį Seimas po pateikimo pritarė, laikinojo įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projekto įgyvendinimui. Juo, pasak įstatymo iniciatorių, siekiama, kad skaidraus ir demokratiško LFF valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.

Už įstatymo projektą balsavo 88, prieš 13, susilakė 21 Seimo narys.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder