Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.

Už viešą pritarimą Rusijos agresijai prieš Ukrainą siūloma bausti laisvės atėmimu iki 2 metų

(1)

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijai priklausančių parlamentarų grupė siūlo numatyti baudžiamąją atsakomybę asmenims, viešai pritariantiems arba neigiantiems, arba šiurkščiai menkinantiems Rusijos agresiją prieš Ukrainą,  jos teritorijos (įskaitant Krymą) okupaciją.

 

Tai numatančias Baudžiamojo kodekso pataisas įregistravę parlamentarai už tai siūlo bausti bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tokias sankcijas siūloma taikyti tiems, kurie šiuos Rusijos nusikaltimus „neigė ar šiurkščiai menkino, jeigu tai padaryta grasinančiu, užgauliu ar įžeidžiančiu būdu arba dėl to buvo sutrikdyta ar galėjo būti sutrikdyta viešoji tvarka“.

Jeigu Seimas pritartų, Rusijos nusikaltimams būtų taikoma tokia pat atsakomybė kaip ir už  viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą.

Projektą parengę Seimo nariai sako, kad nors Rusijos  vykdoma agresija ir Ukrainos suverenios teritorijos okupacija nėra tiesioginis nusikaltimas Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, tačiau šio įvykio pasekmės šalies nacionaliniam saugumui akivaizdžios.

„Rusijos Federacijos agresiją Ukrainoje palaikanti Baltarusija yra galimas placdarmas Suvalkų koridoriaus okupacijai, susiejant sausumos teritoriją su Kaliningrado anklavu ir okupuojant visą ar dalį Lietuvos Respublikos teritorijos.

Rusijos Federacijos, kaip agresorės ir okupantės, terorizmą remiančios valstybės, veiksmai Ukrainos atžvilgiu oficialiai patvirtinti tarptautinių organizacijų dokumentuose“, – pažymima dokumento aiškinamajame rašte.

Baudžiamojo kodekso pataisas dėl Rusijos nusikaltimų įregistravo Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, parlamentarai  Valdas Rakutis, Audronius Ažubalis, Arvydas Pocius, Justinas Urbanavičius.

Siūloma, kad naujas teisinis reguliavimas įsigaliotų jau šių metų  liepos 1 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder