V. Blinkevičiūtė dėl Neringos mero sprendimo pasitraukti iš Socialdemokratų partijos: nematau jokio pavojaus partijai

(1)

Opozicinės Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad kai kurių regionų merų sprendimas jungtis prie naujos politinės jėgos „Vardan Lietuvos“ nustebino, tačiau grėsmės socialdemokratų skilimui ji esą nematanti.

„Man labai skaudu, kaip ir mums visiems turbūt, kad kai kurie Neringos skyriaus bičiuliai nusprendė išeiti kažkur kitur. Žinoma, mes esame laisva šalis, laisva Lietuva, ir kiekvienas galime pasirinkti, kur atrodo geriau būtų atstovaujama mūsų žmonių lūkesčiams.

Nesmerkiu nė vieno, bet kai kas labai nustebino. Jeigu tu ruošiesi padaryti tokius sprendimus, nebijok tai pasakyti ir turėk drąsos. Jeigu esi lyderis, turėk drąsos, o ne venk, tarytum galvodamas, kad kažką darai nepadoriai, nesąžiningai savo bičiulių atžvilgiu. Dėl to esu labai nusivylusi", – šeštadienį socialdemokratų tarybos posėdyje kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

„Nepaisant to, Neringos savivaldybėje socialdemokratų skyrius yra ir bus. (...) Aš nematau jokio pavojaus Socialdemokratų partijai, jeigu įsikurs nauja partija. Iš tikrųjų, labiau matau, deja, „valstiečių" partijos skilimo procesą. „Valstiečių" partija tiesiog skaldosi, skyla, ir buvo Karbauskio, dabar bus Skvernelio partija, kitaip sakant, ta pati mergelė tik su kita suknele", – pridūrė socialdemokratų lyderė.

G. Paluckas: palikime vaikų dalybas S. Skverneliui ir R. Karbauskiui, o mes judėkime toliau

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas taip pat grėsmės partijai nemato. Anot jo, Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio konfliktus reikėtų palikti jiems, o socialdemokratai turėtų ir toliau siekti savo tikslų.

„Jeigu tokią pabėgėlių partiją Saulius Skvernelis tikisi paversti tvariu, valstybiniam nacionaliniam interesui gebančiu atstovauti deriniu, tai aš labai stipriai tuo abejoju. Bet, kaip ir buvo sakyta, mes turime savo politinę darbotvarkę, savo tikslus, o kai imamės savo darbotvarkę stengdamiesi ją realizuoti Seime ar kviesdamiesi ministrus ant kilimėlio, (...), mums sekasi geriausiai.

Todėl palikime Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio šeimos, vaikų, turtų, santykių dalybas jiems, o mes savo ruožtu judėkime ta trajektorija, kuri yra užbrėžta mūsų politinės ir rinkimų programos“, – kalbėjo G. Paluckas.

ELTA primena, kad rugsėjo pradžioje S. Skvernelis pranešė apie pasitraukimą iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos ir paskelbė apie naujos frakcijos steigimą. Kartu su ekspremjeru iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukė dar 9 nariai, o prie naujosios frakcijos prisijungė ir trys Mišrioje Seimo narių grupėje dirbę Seimo nariai. Kiek vėliau šią frakciją papildė Lietuvos regionų frakcijai priklausęs parlamentaras Zigmantas Balčytis.

Spalį naujai įkurta Seimo frakcija „Vardan Lietuvos“ pranešė steigianti naują partiją. Pasak frakcijos seniūno S. Skvernelio, steigiama partija bus centro kairės politinė jėga.

Prie S. Skvernelio vadovaujamos frakcijos „Vardan Lietuvos“ kuriamos partijos ketina jungtis socialdemokratas Neringos meras Darius Jasaitis ir didesnė Neringos socialdemokratų skyriaus dalis, taip pat Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. Kai kurie savivaldybių merai, Eltos žiniomis, klausimą, ar jungsis prie steigiamos naujos politinės jėgos, vis dar svarsto.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder