V. Landsbergis: antivakserių sektantiškas raginimas nesiskiepyti yra priešo veikimas

(16)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Tarybos posėdyje dalyvavęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas profesorius Vytautas Landsbergis įsitikinęs, kad tiek sprendimas nesivakcinuoti, tiek kitų asmenų raginimas nesiskiepyti yra priešo veikimas ir už tai turėtų būti numatyta teisinė atsakomybė.

Profesorius pabrėžia, kad kiekvienas nepasiskiepijęs yra potencialus platintojas.

„Pradėsiu nuo „marų“. Ši neganda – nesulaikomai plinta virusinis užkratas vis naujomis atmainomis, todėl negalime guostis, kad gal jau nebus. Tikriausiai bus. Dabar tą užkratą papildo ir kapituliacijos ar pasidavimo užkratas.

Nesipriešinti, nesiskiepyti, o tai yra platinti. Nes kiekvienas, kuris nesiskiepija, yra potencialus platintojas. Ir kiekvienam tą reikia aiškiai į akis pasakyti. Aš to pasigendu“, – TS-LKD tarybos posėdyje sakė V. Landsbergis.

Jis teigia pasigendantis valstybės taikomų priemonių, kurios numatytų teisinę atsakomybę už raginimą nesiskiepyti.

„Plinta antivakserių sektantizmas, kuriam valstybė nesipriešina. Kodėl? Ką reiškia solidarią gynybą griaunanti agitacija „nesiskiepyk, nesiskiepyk!“? Tai yra priešo veiksmas. Ir turėtų būti atsakomybė ir už nesiskiepijimą, ir už agitaciją nesiskiepyti.

Mes kol kas, kaip valstybė, nekvalifikuojame tų reiškinių kaip nusikalstamų veikų. Mes esame švelnūs ir mandagūs ir dėl to galbūt taip pat nukentėsime“, – įsitikinęs V. Landsbergis.

Praėjusią parą, penktadienį, Lietuvoje patvirtinti 89 nauji COVID-19 atvejai, nemirė nė vienas žmogus, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.

Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 viruso sukeltos ligos mirė 4404 žmonės.

Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuoti 1 097 759 žmonės, panaudotos 2393559 vakcinos.

Praėjusią parą šalyje atlikta 5662 molekuliniai (PGR) tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, o iš viso nuo pandemijos pradžios jų atlikta 3 295 381. Taip pat per parą atlikta 4608 antigeno ir 117 antikūnų tyrimai.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder