Valdžią „išgamomis" išvadinęs mero patarėjas A.Ilgauskas: tai emocijos, bet kas atsakys už betvarkę valstybėje?

(3)

Prieš pat Naujuosius ažiotažą sukėlė Šiaulių mero patarėjo Arno Ilgausko įrašas jo socialinio tinklo paskyroje. Įraše, be kitų žodžių, buvo panaudoti tokie epitetai, kaip „padlos" ir „išgamos". Į įrašą skubiai sureagavo LRT žurnalistė Rita Miliūtė. Vėliau jos pavyzdžiu pasekė ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Kilus triukšmui, įrašas buvo pašalintas, tačiau, pasak A.Ilgausko, skandalas buvo išpūstas siekiant konkretaus tikslo.

Primename, apie kokį įrašą eina kalba:

„PADLOS, IŠGAMOS ir visi egzistuojantys šlykščiausi epitetai yra per švelnūs jums... Ir toliau kiaulių akimis ir snukiais kriuksite ramiai apie „saugias" vakcinas? Apie privalomą vakcinaciją? Ir dar vaikams?

Toliau remsitės CDC duomenimis ir valdysite pandemijas"?

O gal Dievas iš tikro mirė...

Šį Roberto De Niro filmų festivalyje ketintą parodyti filmą reikia padaryti privalomu peržiūrai. Kiekvienam", - artėjant Naujiesiems metams, feisbuke parašė A.Ilgauskas (kalba netaisyta - red. past.) ir įkėlė nuorodą į filmą.

Komentuodamas minėtą situaciją „Vakaro žinioms", Šiaulių mero patarėjas dar kartą pabrėžė, kad įrašas nebuvo skirtas jokiam konkrečiam asmeniui. Nebuvo jame minima ir jokių konkrečių pavardžių ar pareigų.

„Esame suaugę, protingi žmonės, tad turėtume suprasti, kad tai buvo jausmų proveržis.

Jį sukėlė peržiūrėtas dokumentinis filmas, po kurio kilo mintis su „Facebook" draugais pasidalinti jo sukeltomis emocijomis, - teigė A.Ilgauskas.

- Tai būtų galima vertinti kaip nesusipratimą, tačiau, mano nuomone, tokių „mylimų" ponių dėmesio sulaukiau dėl vienos aiškios priežasties. Tikrai niekam nebūtų užkliuvę mano žodžiai ar mano išsakyta nuomonė, jeigu nedirbčiau Šiaulių mero Artūro Visocko patarėju.

Manau, šiuo atveju, pasinaudojant manimi, buvo nusitaikyta būtent į kritikos valdantiesiems negailintį ir viešai savo ne visada valdžiai priimtiną nuomonę išsakantį miesto vadovą."

Pasiteiravus, kaip jis vertina pandemijos valdymą tiek Lietuvoje, tiek Šiauliuose, A.Ilgauskas patikslino, kad jis yra ne medikas, o teisininkas, todėl situaciją gali vertinti tik per teisinę prizmę:

„Šiauliai tvarkosi tiek, kiek leidžia teisės aktai. Leidžia jie nedaug, bet kiek pavyksta, tiek pavyksta. Deja, likusioje Lietuvoje situacija yra gerokai prastesnė.

Mano nuomone, teisė mūsų šalyje nebeveikia, todėl belieka išreikšti užuojautą kolegoms teisininkams, kuriems dabar tenka visuomenei paaiškinti, ką šiuo metu daro valdžia.

Netgi būtų galima teigti, kad, išskyrus minėtą funkciją, mano profesijos atstovams bent jau kol kas Lietuvoje nebėra ką veikti, - savo nuomonę dėstė A.Ilgauskas.

- Šiek tiek optimizmo dabartinėje situacijoje suteikia tai, kad, manau, tik laiko klausimas, kada valdantieji sės į teisiamųjų suolą ir bus priversti atsakyti už tai, ką pridirbo.

Vis dar nerandu sau atsakymo į klausimą - ar valdžios įgaliojimus gavę asmenys nesupranta, ką daro, ar daro tai tyčia, siekdami savų tikslų? Vis dėlto, nepaisant to, koks bus atsakymas, už visą šią betvarkę jie privalės atsakyti."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder